Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź jest chyba znany dzisiaj każdemu Polakowi. Od wielu lat ten człowiek ośmiesza Kościół katolicki, stan kapłański i wszystkich wyznawców. Nie wiem, co powoduje, że taki człowiek jest ciągle arcybiskupem, ale wiem, że wielu Polaków dzięki niemu już nie należy do Kościoła katolickiego i z tą instytucją nie chce mieć nic wspólnego nawet w chwili śmierci.

Historia posługi wyżej wymienionego jest pasmem wstydu i hańby. Wrogowie Kościoła mieli z tego wiele radości, a wierni musieli połykać gorzkie pigułki alkoholowych występów pana o ksywie „flaszka”. Mianowany został przez Jana Pawła II na pierwszego po odnowieniu w 1991 roku biskupa polowego Wojska Polskiego i to chyba dało mu pozycję giganta Kościoła w Polsce. Trzydzieści lat trwa to nieporozumienie i alkoholowy ciąg. Hi, hi, hi … Odwołanie jednak było niemożliwe i papież – czyściciel – Franciszek też sobie z tym wrzodem na tyłku Kościoła nie poradził, czekają do emerytury wyżej wymienionego.

Doniesienia o stosunku arcybiskupa do innych duchownych po prostu porażają. Kościół jest instytucją feudalną, ale poniżanie innych i wykorzystywanie swojej pozycji w hierarchii tej instytucji do zaspakajania swoich chorych wyobrażeń jest w dwudziestym pierwszym wieku niedopuszczalne. Facet powinien dostać po mordzie od pierwszego upokorzonego księdza, po czym zawiadomiona policja powinna odstawić delikwenta w miejsce dla takich przeznaczone i arcybiskup powinien dochodzić sobie do zdrowia na izbie wytrzeźwień. Lęki duchownych łatwo jest wykorzystać, ale – mam nadzieję – nadejdzie teraz wyrównanie w prawdzie, a arcybiskupowi przed ołtarzem ktoś sprawiedliwy napluje w twarz.

Sprawa arcybiskupa uderza we wszystkich katolików w Polsce i nikt nie może obojętnie patrzeć na pychę człowieka upadłego, który niczego nie wyjaśnia, nie tłumaczy oraz atakuje ofiary. Acha! W swojej pysze buduje arcybiskup za „wdowi grosz” dla siebie i swojej rodziny pałace. Dla mnie na szczęście sprawa jest tylko dowodem słuszności mojej bezbożnej drogi życia.

Piotr Tomski

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s