Członkini Wiosny, pani doktor Sylwia Spurek, odeszła na niezależność w parlamencie europejskim. Stwierdziła tylko, że Wiosna nie jest tą Wiosną, do której wstąpiła. No właśnie. Czemu właściwie mielibyśmy się dziwić? Czy ta pani nie ma racji? Czy na przykład sam twórca Wiosny nie jest większym oszustem, bo nie przekazał zgodnie z obietnicą mandatu pani profesor Płatek?

Opozycja miała się zjednoczyć w obronie wartości przeciwko PiS, bo PiS te wartości niszczy. Wstępem do tego była koalicja w wyborach do parlamentu europejskiego (z wyjątkiem Wiosny) i następnie zjednoczenie na listach do Senatu. Wszystkie wybory zostały przez te koalicje przegrane, bo do Senatu weszli też niezależni kandydaci, a de facto liczba senatorów PiS jest największa. Może to jednoczenie opozycji jest tak nieudolne, że wyborcy na odległość widzą fałsz. Wydaje mi się teraz, że nie ma już najmniejszych szans na wspólne działanie opozycji w Sejmie, natomiast Senat zostanie przez PiS przejęty, jeśli dla PiS nie będzie wygodniej mieć opozycyjnego Senatu przynajmniej do wyborów prezydenckich w przyszłym roku.

Platforma Obywatelska zmieni wkrótce swojego przywódcę, ale ten ruch jest spóźniony o rok. Schetyna był potrzebny Platformie do posprzątania bajzlu po Tusku i Kopaczowej, ale tylko do sprzątania pan Grzegorz się nadaje, bo całą resztę zawalił, spóźniał wszystkie decyzje i oddał zbyt wiele pola słabszym koalicjantom, co tak naprawdę nie opłacało się nikomu przy tym rozbiciu koalicji w Sejmie.

Mam nadzieję, że opozycyjni politycy zaczną myśleć i własne interesy (przypuszczam, że pani Spurek chodzi o niepłacenie kasy dla partii z jej poselskich apanaży) chociaż trochę odsuną na dalszy plan. Jeśli tego teraz nie zrobią, to obecny prezydent wygra wybory, a Senat na pewno przejdzie w ręce PiS i trzy lata reformatorskiej „jazdy bez trzymanki” przed Polakami. Po tych trzech latach nawet członkowie i członkinie PiS będą się opluwać między sobą, taka miłość w Polsce zapanuje.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s