PiS powołał do życia komisję do spraw skutków reprywatyzacji kamienic i próbował odwrócić decyzje o zwrocie wielu nieruchomości, które trafiły w ręce … nieuprawnione z różnych powodów, bo prawa do tych nieruchomości przechodziły bardzo dziwną drogą w dziwne ręce. Komisja działa od dwóch lat, ale kasta sądowa dopiero teraz pokazuje całą gamę swoich odpowiedzi z podważeniem podstaw prawnych działania komisji na czele. Gdyby ktoś miał jaszcze wątpliwości, to przypomnę, że należącym do kasty, chodzi wyłącznie o to, żeby było, jak było.

Kaście chodzi o możliwość wydawania orzeczeń na korzyść pełnomocników stuczterdziestoletnich ludzi i bezkarność po takich orzeczeniach. Kaście chodzi o utrzymanie wpływów w określonych środowiskach (kancelarie prawne, prokuratury, policja i inne służby) z którymi współdziała od lat na zasadzie naczyń połączonych do wymiany płynów „wewnątrzustrojowych”, bo tylko te wpływy i wymiany gwarantują powyższą bezkarność po wydaniu absurdalnych orzeczeń za kasę. Kaście chodzi o przywrócenie ładu własnościowego, za który kasta już wzięła kasę i musi się do końca wywiązać, bo w sytuacji innej grozi jej … kara umowna w postaci ujawnienia informacji niejawnych o wyczynach kasty, po czym już nawet sam TSUE i ojciec chrzestny Safjan nie pomogą w zamiataniu. Kaście chodzi wreszcie o ciszę, bo tylko w ciszy kasta jest kastą, a cała reszta po cichu prosi o łaskę lub płaci za spokój w załatwianiu swoich spraw, jak przystało na dobre, feudalne państwo ze średniowiecza.

Dla dopełnienia śmieszności prac komisji w relacji z działalnością kasty napiszę tylko jedno o panu Jakim, który zawdzięcza tej komisji karierę w parlamencie europejskim. Otóż pan Jaki od początku do końca był funkcjonariuszem partyjnym i nic więcej. Komisja jest formą ludowego trybunału, natomiast pan Jaki był tylko wykonawcą „woli ludu” z nadania partii. Przykra jest ta ocena, ale niczego innego tam nie zauważyłem po dwóch latach telewizyjnych cyrków transmitowanych najczęściej na żywo.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s