Dzisiaj w nocy odkryto w okolicach Londynu ciała trzydziestu dziewięciu osób w kontenerze stojącym na naczepie ciężarówki, która przyjechała na Wyspy Brytyjskie z Belgii. Wydarzenie jest jednym z wielu zbrodniczych wydarzeń w historii najnowszych ruchów migracyjnych ludzkości i będzie zwłaszcza medialnie na pewno użyte do robienia polityki, co jest kolejną zbrodnią.

Świat jest podzielony pod względem ekonomicznej kondycji społeczeństw i to musi generować problem wędrówki ludzi z miejsc o złej kondycji do miejsc o kondycji dobrej. W epoce powszechnego dostępu do informacji o miejscach dobrobytu już nikt nie chce świadomie spędzić życia w biedzie i trudno kogokolwiek o tę niechęć obwiniać. Jeśli teoretycznie dajemy wszystkim ludziom na świecie te same prawa, to tym bardziej nie powinniśmy pozbawiać ich prawa do wolnego wyboru miejsca pobytu. Teoretycznie! Praktycznie ludzie nie mają równych praw i są przywiązani do miejsc, w których się rodzili, a za wyrwanie się z tych ograniczeń niektórzy muszą zapłacić życiem.

Opowiadanie bajek o równości i prawach człowieka powinno być karane, jak karze się współudział w zbrodni, bo to właśnie te bajki wepchnęły te trzydzieści dziewięć osób do kontenera znalezionego pod Londynem. Zapewne zapłacili za podróż do raju, z którego mieli zapewne wspomagać całe swoje rodziny. Przemytnicy zapewne ze strachu albo z niedbalstwa zostawili ich na męczeńską śmierć.

 

Piotr Tomski

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s