Zapadła decyzja o umorzeniu postępowania w prokuraturze w sprawie przestępstw popełnionych przy planowaniu budowy wież przez spółkę „Srebrna”. Odmowa wszczęcia śledztwa zapadła w okolicznościach dość „nietypowych” i chyba została dobrze przygotowana politycznie, co podkreśla pełnomocnik Giertych Roman.

Decyzja prokuratora zapadła podobno w dniu jedenastego października, czyli zapadła w momencie bezpiecznym dla wyborów parlamentarnych, kiedy jej ujawnienie musiało nastąpić już po wyborach. Jedni będą twierdzić, że to jest przypadek, natomiast drudzy zauważą tu zmowę i działanie pod dyktando politycznego szefostwa prokuratury. Tak. Ci pierwsi mogą też mówić, że tę właściwą decyzję wymodlił ojciec dyrektor Rydzyk z całą rzeszą wdów od tych groszy dawanych na działalność „Radia Maryja” i będzie to mówienie równie prawdopodobne, jak mówienie o przypadkowym zbiegu dat.

Sprawa trafi teraz do sądu, który oceni zasadność decyzji prokuratora, a następnie (jeśli sąd podważy decyzję prokuratora, co jest bardzo prawdopodobne) znowu prokurator wykona czynności niezbędne do podjęcia chyba już ostatecznej decyzji w tej sprawie, bo mecenas Giertych twierdzi, że PiS ostatnio dokonał zmian w przepisach prawa i zamknął możliwość złożenia subsydiarnego aktu oskarżenia w tej sprawie. Jeśli to jest prawda, to znaczy, że PiS posunął się do zmian systemowych, żeby zapewnić spokój i ciszę wielkiemu geniuszowi z Żoliborza w jednej sprawie karnej. Powiem krótko: cyrk.

Prywatny folwark Kaczyńskiego działa w najlepsze. Wielki fundator ma się dobrze, a następczyni jest przygotowana do roli chyba też na poziomie właściwym we właściwym otoczeniu towarzyskim (vide: pani z NIK).

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s