Od 2014 roku powtarzam wszystkim zwolennikom Platformy Obywatelskiej jedno: przywódcy tej partii muszą być w całości wymienieni, bo są nieudacznikami, którzy zmarnowali ogromne poparcie społeczne. Niestety. To właśnie przywódcy Platformy w 2015 roku swoim nieudacznictwem zapewnili władzę i obecną, drugą kadencję tej władzy Kaczyńskiemu.

Donald Tusk jest kłamcą, który zapewniał Polaków o najwyższej wartości urzędu premiera Polski, a kilka dni po tych zapewnieniach porzucił ten wspaniały urząd dla stanowiska symbolicznego w strukturach Unii Europejskiej, bo tak mu było wygodniej i tak się opłacało. Myślę, że wtedy wielu ludzi w Polsce zrozumiało, kim naprawdę jest ten chłopiec w krótasach do haratania w gałę. Namaszczona przez Tuska następczyni (nieudacznica w rozmiarze mega) dopełniła dzieła rozkładu Platformy jeszcze przed wyborami do Sejmu. Przywództwo Schetyny w Platformie było już tylko nieudacznictwa zgrabną kontynuacją.

Dlaczego Platforma trwa do dzisiaj w stanie nieudacznictwa? Sieć uwikłań między jej działaczami gwarantuje stabilność tego układu, a wymiana przywódców skutkowałaby wymianą chyba wszystkich działaczy. Inaczej napiszę: po kilku latach obserwacji widzę, że Platforma może być partią nieudaczników albo może Platformy nie być w ogóle.

Żal mi tylko ludzi przyzwoitych, którzy z racji liberalnych przekonań uwierzyli w Platformę i do dzisiaj nie chcą przejść w sferę wiedzy w kwestii Platformy. Wiedza polityczna jest dostępna powszechnie i likwiduje problemy. Rozmarzę się w tym miejscu i napiszę, że dobrze poinformowani Polacy mogliby się wreszcie porozumieć.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s