W najnowszej historii Polski są afery, które zmieniały bieg tej historii. Mam dzisiaj nadzieję, że afera Banasia ostatecznie się zaliczy do tego typu wydarzeń. Mam nadzieję również, że tym razem zakończy się władza PiS i wielkiego stratega z Żoliborza, bo Banaś jest twardy i dużo wie. Wypisz i wymaluj – drugi Rywin. Hi, hi, hi …

Prezes kolejny raz stracił czujność, a jego żołnierze wpuścili w swoje szeregi człowieka pozbawionego tradycyjnych zasad moralnych i wyobraźni na poziomie dziecka. Burdel w kamienicy może sobie prowadzić każdy człowiek, ale polityk takiego prawa nie ma na całym świecie. Niestety. Muszę tu stanowczo zaznaczyć, że mój stosunek do prostytucji czy tradycyjnej moralności jest oparty na obojętności i swobodzie wyboru, dlatego nie krytykowałbym nikogo z grona szarych obywateli za taką działalność. Ja mogę nie krytykować burdelowej działalności, ale politycy odbywający regularne modły u ojca dyrektora Rydzyka chyba sobie na tę obojętność burdelową pozwolić nie mogą.

Odzyskiwanie kamienic było podobno specjalnością członków, sympatyków i współpracowników środowiska Platformy Obywatelskiej, które wchłonęło podobno wszystkich cwaniaczków po epoce peerelowskiej. PiS na tym tle miał być oazą uczciwości. Nagle wyskoczył Banaś i oazy nie ma. Dziwne okoliczności pozyskania przez Banasia kamienicy od zaprzyjaźnionego żołnierza AK już tylko dopełniły problem, który tak dopełniony może dla PiS trwać przez sześć lat, aż wszyscy Polacy dobrze zapamiętają standardy panujące w kierownictwie partii rządzącej.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s