Pierwszego dnia po wyborach zaczęło się tłumaczenie, że realizacja pisowskich obietnic wyborczych będzie utrudniona, bo w Senacie większość ma opozycja. Opozycja w Senacie ma większość, bo – jak powiedział sam prezes Kaczyński – PiS nie wystawiał kandydatów, którzy by wygrali na pewno, ale były do nich zastrzeżenia natury formalnej, podobne do zastrzeżeń kierowanych wobec wybranego na senatora pana Gawłowskiego.

Ja chyba śnię albo oni rozum stracili w tej ostatniej kampanii wyborczej i z posłem Nitrasem się zadają. Z powyższej wypowiedzi genialnego stratega wynika, że w PiS nie ma odpowiedniej liczby „znanych i lubianych” ludzi, którzy byliby w stanie bez problemów wygrywać wybory, a zatem ta liczba odpowiednich ludzi jest ograniczona do kilkuset. Taka partia ma kilkuset ludzi odpowiednich do wystawienia ich w wyborach? Z taką liczbą odpowiednich ludzi oni chcą rządzić polską?

Prezesowi ostatnio dużo miesza się w tej jego genialnej głowie i zaczyna snuć genialne myśli na wzór dziadka Stalina. Chodzi mianowicie o „stworzenie nowych elit w Polsce”, co kolejny raz powiedział Kaczyński publicznie w formie koniecznego do zrealizowania projektu PiS. Mrzonki o tworzeniu tych elit słyszałem już kilka lat temu, ale zrzuciłem to na niefortunny sposób mówienia geniusza z Żoliborza, jak też pierwsze jego słowa o Polakach gorszego sortu uznałem za brak ogłady. Pomyliłem się bardzo w moich ocenach. Dalsze rozwijanie myśli społecznych wielkiego stratega jest czystym stalinizmem.

Powstaje wobec powyższego jedno pytanie: jak kilkuset ludzi ma stworzyć w Polsce nowe elity i usunąć, jak odbieram słowa prezesa, ludzi gorszego sortu? No właśnie. Prezes po prostu plecie bzdury, których nikt o zdrowych zmysłach nie zamierza realizować, a wiarygodność w tej sytuacji jest w … drugim wymiarze. W drugim wymiarze wiarygodności było wstawanie z kolan w polityce międzynarodowej, kiedy nowelizacja nowelizacji ustawy o IPN była w Wiedniu robiona pod dyktando Izraelczyków. Pozbawieni resztek godności osobistej będą budować nowe elity. Hi, hi, hi …

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s