Wyniki sondażowe z wyborów, które podano bezpośrednio po zakończeniu głosowania ponownie – podobnie do wyborów do parlamentu europejskiego – dają Konfederacji poparcie niezbędne do wprowadzenia posłów do Sejmu na granicy błędu statystycznego. PiS natomiast ma większość samodzielną i może stworzyć samodzielnie rząd. Lewica wróciła do Sejmu, a Platforma zwana Koalicją Obywatelską zajęła drugie miejsce, chociaż powinna przejść na śmietnik historii podobnie do PSL z Kukizem.

Mam nadzieję, że nie powtórzy się po przeliczeniu faktycznych głosów sytuacja z poprzednich wyborów. Cieszyłem się wtedy, że wchodzą posłowie z Konfederacji, a rano cieszyć się przestałem i czułem się po prostu oszukany. Niestety. Mam nadzieję, że słowa Korwina po ogłoszeniu tych wstępnych wyników będą prorocze i kontrolerzy wyborów z Konfederacji pomogli w przeprowadzeniu uczciwych wyborów.

Z kronikarskiego obowiązku zaznaczę tylko wobec powyższych wątpliwości, że wszyscy moi bliscy zmobilizowali się i całą piątką głosowaliśmy na Konfederację.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s