Wypowiedzi Korwina przeszły już do historii polskiej polityki, a manipulowanie wypowiedziami Korwina przeszło do historii politycznej propagandy. Niedawno osobiście zarzucałem Korwinowi głupotę lub niewłaściwe przekonania i wyrażanie przychylności dla zomowców, ale obecna „afera” z sojuszem z Rosją po prostu mnie wprowadza w stan osłupienia.

Rozumiem przyczyny ataku na Konfederację w różnych środowiskach, które walczą z patriotyzmem polskim, określając go mianem faszyzmu, a wszelkie odruchy obronne społeczeństwa w postaci szkoleń strzeleckich czy nawoływania do zmiany przepisów w kwestii posiadania broni przez Polaków traktują jak zbrodnię. Rozumiem, bo te środowiska się boją. Strach ma „duże oczy”. Strach nigdy nie prowadzi do rozsądnych działań, natomiast nie powinien być jedynym powodem do ataku, agresji czy zwykłych kłamstw. Strach zresztą można leczyć. Hi, hi, hi …

Strach przed Rosją też jest uleczalny. Współpraca z Rosją jest w całej Europie dopuszczalna i nawet pożądana, natomiast w Polsce będziemy udawać, że Rosja jest naszym wrogiem. Co jest w tym najciekawsze, to w kwestii niewłaściwości wypowiedzi Korwina o współpracy czy sojuszu z Rosją larum podnieśli ludzie z Onetu, którzy pracują dla Niemców, a ci z kolei z Rosją robią największe interesy. Jak tę okoliczność zinterpretować? Wprost! Nie wolno Polakom nadwerężać niemieckich interesów z Rosją.

Logiki w atakach na Korwina zresztą brakuje wszystkim, bo wyznawcy PiS powinni się zastanowić przede wszystkim, kto do granic absurdu rozwinął import węgla z Rosji. Czy ten rozwój importu byłby możliwy bez wsparcia i odpowiedniej polityki państwa? Nie uważam generalnie dzisiaj, że import węgla z Rosji jest złym rozwiązaniem, ale przecież zarzuty o współpracy z Rosją nie dotyczą nikogo poza Korwinem i ogólnie Konfederacją.

Piotr Tomski

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s