Telewizja publiczna stała się od kilku lat telewizją polityczną jednej partii i nawet nie zachowuje pozorów obiektywizmu, bezstronności czy zwykłej uczciwości. „Prawicowy” PiS ostatnio dzięki tej „publicznej” telewizji eliminuje z przestrzeni publicznej kolejny raz konkurencję na prawicy. Niestety. O Konfederacji w telewizji się nie mówi albo mówi się tylko źle i przypomina tylko najgłupsze wypowiedzi Konfederatów. Pracownicy tej telewizji są na tyle bezczelni, że pytani o swoją stronniczość po prostu się śmieją i nie odpowiadają, a na antenie gotowi są już na fałszowanie wyników sondaży, w których pomijają Konfederację przekraczającą próg wyborczy.

I co można z powyższym zjawiskiem zrobić? Ja nie oglądam telewizji publicznej, ale to nie jest rozwiązanie, bo ta telewizja należy do wszystkich Polaków i wszyscy Polacy powinni w niej znaleźć coś dla siebie. Stosowanie metod z czasów peerelowskich pod koniec drugiej dekady dwudziestego pierwszego wieku jest żenujące i w cywilizowanym świecie śmieszne. No właśnie. W tym cywilizowanym świecie dzieją się rzeczy jeszcze dziwniejsze (klimatyzm, zachwyt nad Marksem czy równanie patriotyzmu z faszyzmem), a zatem robienie czegokolwiek z polską telewizją publiczną jest pozbawione sensu. Żal tylko tych pieniędzy wydanych na propagandę partyjną i propagowanie najprymitywniejszych wzorców kulturowych, żeby pozyskać tak zwane „mięso wyborcze” w rytmie disco polo, ale z drugiej strony prawa demokracji są przecież nieubłagane i taka jest większość Polaków.

Pisałem już kiedyś, że fenomenem polskim jest brak poparcia i zrozumienia ze strony większości dla prawdziwych patriotów, którzy dla ojczyzny w czasach tak merkantylnych są gotowi poświęcać własne życie. Fenomen kwitnie w telewizji publicznej i będzie kwitł dalej w oczach zielonych, niebieskich i czarnych. Kwitł będzie ten fenomen w rytmie chocholego tańca – tym razem disco polo.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s