Wczoraj obejrzałem film „Polityka”. Nie żałuję, że obejrzałem wczoraj film „Polityka”. Dobrze się bawiłem na filmie „Polityka”. Hi, hi, hi …

Przed obejrzeniem tego filmu przeczytałem wiele recenzji, ocen pisanych w Internecie przez znajomych i wysłuchałem opinii spotkanych widzów tego filmu. Niestety, wiele słów na temat dzieła pana Vegi było krytycznych i do oglądania nie zachęcających. Miałem już nawet wątpliwości co do pójścia do kina, ale zawsze stosuję wyższość doświadczenia nad wyobraźnią.

Moim skromnym zdaniem film spełnia swoje podstawowe zadanie, to znaczy – śmieszy. Mniej lub bardziej śmieszy i chyba tylko ludzie wyjątkowo pozbawieni poczucia humoru nie uśmiechną się na tym filmie. Rozumiem, że zwolennicy PiS i katoliccy wyznawcy ojca dyrektora mają niski poziom poczucia humoru, ale nie ma co się nadymać i można się pośmiać. Właśnie taki wesoły dystans do polityki powinni zachować wszyscy Polacy i Polska byłaby najszczęśliwszym krajem na świecie.

Film ma słabe punkty, tyle że nie jest on festiwalowy arcydziełem i nikt chyba tego nie oczekiwał, dlatego nie warto nawet się czepiać reżysera czy scenarzysty. Polecam każdemu kinowy seans z „Polityką”.

Piotr Tomski

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s