Jestem w Polsce już dwa tygodnie i nie mogę wyjść z podziwu nad polską polityką, w której niepodzielnie króluje PiS, a właściwie to niepodzielnym królem jest prezes Kaczyński. I już nikt i nic nie zmieni tej sytuacji do najbliższych wyborów. Musimy jedynie króla przytemperować, żeby mu się pod koroną do reszty synapsy nie porwały. Hi, hi, hi …

Głosowałem w 2015 roku na partię Kaczyńskiego i jako oszukany wyborca tej partii mam chyba prawo oczekiwać wyjaśnień kilku kwestii ostatnio przemilczanych, które mogą odgrywać kluczową rolę w życiu Polaków. Program tej partii poznałem w 2015 roku dość dokładnie i twierdzenie o realizacji obietnic wyborczych PiS uznaję za żart. Może inaczej napiszę: obietnice wyborcze PiS należy oceniać pół żartem i pół serio. Polacy dostali pieniądze w różnych socjalnych programach, ale za chwilę przytłoczy ich cena energii elektrycznej, niewydolność bardzo kosztownej służby zdrowia czy po prostu zepsuta prokuratura i zepsute sądy. Czy prezes Kaczyński wytłumaczy sensownie te przytłaczające problemy? Czy znowu powie, że na dzisiaj czegoś zrobić nie można lub nie ma ku czemuś woli polityczne? Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej, ujawnienie aneksu do raportu z likwidacji WSI, ustawa degradacyjna dla komunistycznych żołdaków, zredukowanie emerytur politycznych żołnierzy i jeszcze kilka spraw poszło w … niebyt słowa „ufajcie”.

W wyborach do europarlamentu w 2019 roku głosowałem na Konfederację, ale jej skład uległ znacznej zmianie, a i Korwin dorzucił od tych wyborów perełki swoich intelektualnych i moralnych wywodów. No cóż! Mógłbym z czystym sumieniem zbojkotować te wybory, ale obywatelskie serce by mnie bolało, a zatem zagłosuję znowu na Konfederację. Rozmowy w Polsce przez te dwa tygodnie przekonały mnie, że sama obecność Konfederatów w Sejmie może być istotna. Temperujmy zatem króla.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s