W czasach mojej młodości to była polityka. Hi, hi, hi … Jestem już naprawdę stary i zgorzkniały, bo faktycznie łapię się na myśleniu o politykach i o polityce z czasów mojej młodości jako o czymś lepszym od obecnych zjawisk politycznych. W rzeczywistości to tylko kwestia lepszych informacji i mojego doświadczenia pozwalają mi dostrzec brud polityki.

Brud polityki w ostatnich dniach wylazł wyjątkowo. Paweł Kukiz z grupą posłów wystartuje z list wyborczych PSL. Niesamowite. Człowiek antysystemowy związał się z partią, której ciągłość ideowa i prawna trwa najdłużej ze wszystkich obecnych w polskim parlamencie partii. Człowiek podobno uczciwy związał się z grupą ludzi, którą wcześniej nazwał zorganizowaną grupą przestępczą. Brud.

Paweł Kowal wystartuje z list wyborczych Platformy. Związany kiedyś mocno z PiS wydawał mi się rozsądnym człowiekiem, a tu nagle wspiera w walce w sejmie posła Nitrasa. Kowal odszedł z polityki i jego publiczne wystąpienia były bardzo wyważone. Dlaczego teraz tak się ubrudził? Dlaczego posłem Nitrasem się ubrudził?

Marek Kuchciński zrezygnował z funkcji marszałka Sejmu, chociaż wszystkie jego loty i przeloty były w granicach prawa. Ta lotnicza zabawa jednak pokazywała coraz więcej kosztownego brudu w formacji politycznej, która miała być czysta. No i te ciągłe: ale za Tuska było to samo. No właśnie. PiS i PO to jest to samo zło.

Możemy wszystkich polityków z wyżej wymienionych środowisk wrzucić do jednego worka i wylosować do rządu, parlamentu i innych organów władzy, a efekty tego losowania będą zawsze zbliżone.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s