Środowiska patriotyczne, narodowe i wolnościowe w Polsce miały się jednoczyć pod szyldem Konfederacji. Wybory do europarlamentu pokazały, że jest to możliwe. Dlaczego zatem dochodzi do rozbicia tej jedności jeszcze przed kampanią wyborczą do polskiego parlamentu? Dlaczego poszło o tak ważny temat, jakim jest ochrona życia nienarodzonego? Moje złudzenia ostatecznie prysły.

Jestem ateistą i ochrona życia nienarodzonego ma dla mnie ogromne znaczenie z racji konieczności rozwoju narodu polskiego. Jeśli nie dostrzegają tego polscy narodowcy, którzy przy tym opowiadają bajki o roli Kościoła katolickiego, to ja już niczego nie rozumiem. Marginalizowanie w Konfederacji ludzi związanych z Panią Kają Godek i przesuwanie tematu antyaborcyjnego na dalszy plan jest dla mnie działaniem antynarodowym. Antynarodowe działanie Konfederacji musi zostać głośno wyartykułowane.

Niedawno Korwin napisał na Twitterze, że w pewnych relacjach darzy szacunkiem zomowców, którzy rzetelnie wykonywali rozkazy. Nie chcę w tej chwili pisać o zomowcach, bo historię Polski znają wszyscy i chyba wszyscy wiedzą, na czym polegało wykonywanie rozkazów w ZOMO. Korwin po prostu dostał zapewne polecenie od swoich sponsorów, żeby kolejny raz dać dowód nieodpowiedzialności, nieprzewidywalności i ostatecznie odstraszyć od Konfederacji potencjalnych wyborców, którzy mają pamięć patriotyczną. Tak. Ja mogę najwyżej napluć na twarz zomowca za to, że rzetelnie wypełniał rozkazy, a zomowiec powinien z pokorą przyjąć taki rodzaj dożywotniej kary od Polaków i milczeć.

Na PiS głosowałem, mimo że prezesem tej partii był Kaczyński. Na Konfederację głosowałem, mimo że w jej skład wchodził Korwin. Dzisiaj już nie będzie żadnych „mimo”. Pozostało mi zatem wspieranie organizacji z pozaparlamentarnej polityki. Mam tylko nadzieję, że będzie tam działać Pani Godek, że będzie tam Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, że będzie tam ONR i jeszcze inni, ciekawi ludzie.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s