Wiara jest podobno podstawowym czynnikiem rozwoju ludzkości, a z kolei rozwój jest niezbędnym elementem do istnienia ludzkości.  Wiara w ciągły rozwój jest zatem niezbędna do istnienia ludzkości. Na tym szaleństwie opiera się dzisiaj światowa ekonomia, całe systemy finansowe i państwowe, a przede wszystkim dzięki temu szaleństwu ludzie żyją w dobrobycie i pokoju. Bogaci realizują ciągle nowe potrzeby nowymi produktami, natomiast biedacy względnie dobrze egzystują dzięki coraz większym „ochłapom z bogatych stołów”. Wszyscy są zadowoleni. Nielicznych malkontentów można łatwo wyciszyć.

W polskiej skali ludzie uwierzyli, że PiS o nich dba. Po trzydziestu latach od przepoczwarzenia ludowej demokracji w demokrację liberalną pierwszy raz pojawiła się partia, która coś ludziom daje za darmo. Wiara przyniosła materialne efekty i teraz już długo ludzie będą po prostu wierzyć, a do tego będą dostawać za darmo następne prezenty. Problem jest tylko w tym, że polska skala jest naprawdę mała i cuda PiS mają ograniczony wymiar, bo i władza PiS jest bardzo ograniczona przez różne zagraniczne wpływy.

Wyniki ostatnich sondaży pokazują ogromną przewagę PiS i potęgę wiary Polaków. Polacy wierzą w przyzwoitość polityków, którzy potrafią tę wiarę połączyć z wiara w Boga, wiarą w uczciwość duchownych Kościoła katolickiego i wiarą w patriotyczne wartości. No cóż. Wiara czyni cuda, ale czy Polacy muszą żyć tym, co spada im z „bogatych stołów”. Czy Polacy muszą realizację podstawowych potrzeb uznawać właśnie za cud?

Nadszedł chyba i w Polsce czas na weryfikację wiary oraz weryfikację cudów. Każdy musi nauczyć się liczyć i analizować rozwiązania dla siebie najlepsze bez zbędnych ideologii czy uprzedzeń. Skoro program 500+ nie podnosi liczby urodzeń dzieci, ale zwalcza biedę, to dajmy biednym 1000+ na dziecko, ale zabierzmy wypłaty bogatym o dochodach wyższych od kilku tysięcy złotych na osobę w rodzinie. Nie będzie lepiej? Trzynasta emerytura?  Może lepiej byłoby podnieść wysokość normalnych emerytur we właściwym czasie i nie tworzyć chwytów wyborczych, które są po prostu nieuczciwe.

I nie ufajmy politykom robiącym zakupy w naszym imieniu. Krzykacz prezydent Duda ostatnio kupował za Polaków dużo w USA, ale nawet ceny tych zakupów nie uzgodnił, a zobowiązania podjął.

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s