Pogłoski o rozpadzie Konfederacji były przedwczesne. Konfederacja ma się dobrze, istnieje i ogłosiła dzisiaj założenia programowe na jesienne wybory parlamentarne. No i teraz do ataku PiSpejsy! Szczekać na komendę prezesa o ruskich onucach. Hi, hi, hi …

Nie zgadzam się z jednym z punktów tego programu i nigdy – mam nadzieję – nie dojdzie do realizacji tego założenia. Chodzi mi o karę śmierci. Nigdy nie wolno dać takiego narzędzia w ręce polskich sędziów, co do których wiem, jak sądzą. Wiedzą o tym również autorzy tego programu Konfederacji i dlatego dziwię się ich propozycji wprowadzenia kary śmierci w takim systemie wymiaru sprawiedliwości, gdzie nic nie działa prawidłowo i uczciwie. Niestety. Każdy popełnia błędy i w przypadku przywrócenia kary śmierci w polski kodeksie karnym uważam propozycję za błąd, co jednak nie zmienia mojego poparcia wyborczego dla Konfederacji.

Pozostałe założenia programowe określone w sześciu punktach akceptuję bez zastrzeżeń. Mam też kolejną nadzieję, że dojdzie jeszcze do rozszerzenia programu Konfederacji albo jego doprecyzowania w bardzo istotnej sprawie pilnego wypowiedzenia przez Polskę pakietu energetyczno-klimatycznego. Taki to jest ważny element bieżącej polityki, który za chwilę poczują z dużym bólem wszyscy Polacy. Należy o tym dużo mówić i pisać, żeby świadomość problemu oświeciła przede wszystkim tych, którzy ślepo ufają PiSpejsom.

Życzę zatem powodzenia Konfederatom i zapewniam, że jesienią mój głos mają.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s