W Polsce dwa plemiona opanowały przestrzeń publiczną prawie bez reszty i zaczynają tworzyć dwie rzeczywistości nawet poza granicami Polski. Jedno z polskich mediów napisało o wizycie prezydenta Dudy w Waszyngtonie: czwartorzędna. Hi, hi, hi… Inne media mówią o przełomowej oraz historycznej wizycie, podczas której ustalone zostanie wprowadzenie do Polski większej liczby żołnierzy amerykańskich i Polska dokona zakupów w USA. Mnie osobiście te plemiona zaczynają po prostu irytować, a wizyta prezydenta Dudy zostanie przeze mnie oceniona najwcześniej za kilka dni, kiedy pojawi się więcej informacji na jej temat i to raczej w mediach zagranicznych – z naciskiem na izraelskie.

Nie chcę bagatelizować stosunków z USA, ale mam dobry przykład z Islandii. Islandia wiele zawdzięcza Amerykanom, bo dzięki stacjonującym tu amerykańskim wojskom cały kraj „stanął na nogi”. Przez wiele lat Islandczycy zarabiali miliony dolarów i budowali swój dobrobyt, a dzisiaj mówią politykom amerykańskim: spadajcie i zacznijcie dbać u siebie o prawa człowieka. Pani Premier Islandii zażądała wyjaśnień od Amerykanów na temat użytkowanych przez nich budynków obok lotniska w Keflaviku i odmówiła wizyty na wojennym statku amerykańskim, na który została zaproszona podczas ćwiczeń natowski wojsk blisko wybrzeży Islandii. Można?

PiS i prezydent Duda robią politykę zagraniczną na kolanach i byłoby to śmieszne, gdyby nie chodziło o miliardy dolarów strat na sprzęt wojskowy kupowany po zawyżonych cenach, drogi gaz skroplony i być może zaspokojenie w jakimś stopniu żydowskich roszczeń. Polacy zaślepieni wojną plemion nie chcą zobaczyć, o co w tej „kolanowej’ polityce chodzi, a media plemienne tylko zaciemniają obraz dla własnych korzyści.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s