Mówimy ciągle i słusznie o wielkich oszustwach Platformy Obywatelskiej z Tuskiem na czele. Polacy słuchali obietnic, z których musieli politycy PO rezygnować, bo zawsze pojawiły się jakieś obiektywne przeszkody albo obiektywne potrzeby ludzkości bądź innych narodów. No cóż! Kłamali, kłamali i kłamali.

Wierzyłem wiele lat, że politycy Prawa i Sprawiedliwości są inni w powyższym względzie, zwłaszcza kiedy premierem została pani Szydło. Wierzyłem, wierzyłem i przestałem wierzyć. Oni nie są bogami, żebym wierzył im do śmierci. W 2014 roku zapoznałem się z programem PiS i wierzyłem. Wczoraj sobie ten program poczytałem, żeby moją naiwność definitywnie wykazać.

Jednym z aktualnych problemów i pisowskich oszustw jest cena energii elektrycznej, która zależy od opłat za emisje CO2, co z kolei wynika z szeregu ustaleń tak zwanego pakietu klimatycznego. W 2014 roku na stronie 158 wspomnianego programu PiS zapewniał, że jednym z trzech głównych celów polityki wobec Unii Europejskiej będzie renegocjacja pakietu klimatycznego dla zabezpieczenia interesów polskiego przemysłu. I co z tego wyszło? Jako wróg Unii Europejskiej i wszelkich umów, które ograniczają możliwości rozwoju Polakom, liczyłem na realizację mądrych obietnic, natomiast PiS spowodował katastrofę. Ceny energii cofną Polaków o wiele lat.

Nie słyszałem, żeby ktoś z PiS mówił dzisiaj o wypowiedzeniu pakietu klimatycznego lub jego renegocjacji. Próby zrekompensowania podwyżek kosztów energii są po prostu niepoważną przepychanką, za którą i tak zapłacą Polacy w dowolnie narzucony sposób.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s