Jesienne wybory mogą doprowadzić PiS do samodzielnej większości konstytucyjnej w polskim parlamencie. I co się stanie wtedy? Srebrny Prezes zostanie królem Polski?

Jeśli Polacy dostaną jeszcze czternastą emeryturę i 500+ na wybranego rodzica, to zapewne PiS będzie mógł przeprowadzić każdą zmianę w konstytucji z aprobatą większości Polaków. Królestwo w Polsce z katolicką religią panującą jest rozwiązaniem dla Polaków odpowiednim, zresztą i część opozycji z Konfederacji mogłaby wreszcie zgodzić się z PiS w kwestii likwidacji nieskutecznej demokracji, z której często drwi Korwin. Ustaliłoby się dynastię rodzinną Kaczyńskich i uznano, że kontynuujemy podstawowe założenia pierwszej konstytucji polskiej. Rewelacyjne rozwiązanie.

Wiara w wielkość i wyjątkowy talent polityczny Srebrnego Prezesa nabrała w kręgach wyborców PiS charakteru religijnego. Reakcje na każdą krytykę prezesa stały się chamskie, agresywne i zupełnie nieracjonalne. Najbliższe otoczenie prezesa jest posłuszne i nie powie nawet słowa nieprzychylnego prezesowi. Królestwo w drodze.

Unia Europejska może nie zareaguje, bo przecież w jej skład wchodzą inne królestwa, które idealnie wpisują się w funkcjonowanie Unii. Prezes może w zamian zrobi jakieś ukłony w stronę głównych rozgrywających w Unii i zgodzi się na przykład na dodatkowe opłaty za emisję CO2 albo zakupi dwieście śmigłowców wojskowych od Francji. Europa uzna nowego króla i wszyscy będą szczęśliwi.

Mieliśmy już królów, marszałków i namiestników czy sekretarzy, przetrwamy więc i te zmiany w konstytucji, ale przecież nie o przetrwanie chodzi. Nie będziemy trwać i czekać na normalność, kiedy inni żyją i się bawią często za nasze ciężko wypracowane pieniądze.

Piotr Tomski

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s