Osoby oddające głos w wyborach na PiS mają już pierwsze efekty zwycięstwa wyborczego z tak dużą przewagą, którą można trochę osłabić zdaniem kierownictwa partii, a i tak następne wybory wygrają w ich mniemaniu bez najmniejszych problemów. Czy kierownictwo PiS się nie przeliczy? Mam nadzieję, że wyborcy włączą myślenie.

Cena energii elektrycznej będzie podstawowym źródłem bólu. Od stycznia bieżącego roku cena jest przez państwo blokowana, ale okazało się zaraz po wyborach, że obiecane wstrzymanie podwyżek do 2020 roku nie obejmie większych przedsiębiorstw, które już od lipca zapłacą wyższą cenę. Spór z Unią Europejską o cenę energii przegrano? Ile znaczą obietnice premiera Morawieckiego? Ból może być duży dla „szarego” Polaka, bo przełożenie tej podwyżki na inne ceny może być ogromne.

Wieś poszła do wyborów i masowo głosowała na PiS. Srebrny Prezes ogłosił specjalne dopłaty na krowy i świnie w kampanii, co poruszyło specjalnie nauczycieli. Co się okazało? Nie będzie środków na krowie „500+”, bo w budżecie ich nie ma, natomiast nikt nie pomyślał o wystąpieniu do Unii o finansowanie tego programu. Rozpłynęły się kolejne obietnice i kolejne środki?

No i wróćmy do odłożonej przed wyborami kwestii ustawy blokującej nieuzasadnione roszczenia żydowskie, związane z Deklaracją Terezińską i amerykańską rezolucją „447” oraz wskazanym tam żydowskim mieniem pozostawionym bez spadkobierców. Temat wrócił medialnie za sprawą prawdopodobnych listów senatorskich z USA, które mają naciskać władze polskie przy okazji wizyty polskiego prezydenta w Waszyngtonie 12 czerwca. I znowu milczenie w PiS? Milczenie nic nie pomoże.

Redaktor Gadowski radził, że musimy sprawdzać PiS. Co tu sprawdzać, kiedy wszystko staje się jasne?

Piotr Tomski

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s