Paradoks polskiego narodowca jest dzisiaj zjawiskiem bardzo przykrym, bo polski narodowiec musi kochać grupę ludzi, która ma go „gdzieś głęboko”, która go nienawidzi, opluwa i z niego drwi na każdym kroku. Tak. Chodzi o Polaków. Czy można zatem kochać takich ludzi? Można i trzeba, ale do tego naprawdę trudno jest być tradycyjnym narodowcem, co historia polski najlepiej pokazała.

Bez wątpienia działacze PiS z grupami propagandowymi Sakiewicza i Kurskiego chcieli wszystkich przekonać, że narodowcy są zdrajcami i współpracownikami Putina.  Z osobami mniej zaangażowanymi w polskie życie polityczne udał się ten zabieg propagandowy, zwłaszcza że przeciwnicy polityczni z innych partii głównego nurtu koniunkturalnie wspierali te ataki. Pozostało zaledwie kilkaset tysięcy ludzi w Polsce i na emigracji, którzy wytrwali przy Konfederacji. Ja osobiście tylko wspierałem Konfederację moim głosem i drobnymi wpłatami, ale narodowcem się czuję. Paradoks boleśnie działa.

W czasach działania honorowych rozwiązań PiS nie miałby już żyjących funkcjonariuszy od propagandy, a po Sakiewiczu już wietrzyłyby się ukraińskie onuce. Żyjemy jednak w innych czasach i Sakiewicza czy Kurskiego można po prostu omijać szerokim łukiem obojętności, pisząc i mówiąc o nich prawdę. Można się śmiać z ignorancji tych ludzi i moralnego zepsucia ich środowiska oraz tych panów osobiście. Takie mamy czasy, ale za to może być wesoło, kiedy się ujawni, że obrońcy katolickich zasad odbywają stosunki seksualne z kim popadnie, a przeciwnicy narkotyków z „prawicy” polskiej wąchają kokainę do nieprzytomności, po czym bredzą publicznie o „ruskich onucach”. Takie czasy.

W historii Polski ten paradoks polskiego narodowca ciągle się powtarzał. W czasie chyba wszystkich powstań narodowych czy szczególnie w czasie Powstania Warszawskiego garstka patriotów poświęcała życie, a duża grupa wręcz miała do nich pretensję, że ich narażają i prowokują okupantów czy zaborców. Polacy dzisiaj myślą, że walczył naród, a wystarczy pomyśleć, ile osób uczestniczyło w czasie ostatnie wojny w działaniach państwa podziemnego? Czterysta tysięcy. Fenomen w skali świata. To był jeden procent społeczeństwa, a co robiła reszta? Paradoks.

Nie wolno mieć do ludzi żalu o to, że interesuje ich „ciepła woda w kranie” albo wpłata z programu „+” na konto w banku. Nie wolno też politykom zarzucać, że dają to ludziom nawet w formie przedwyborczej łapówki. Niestety, dzisiaj ideologie schodzą na dalszy plan i nie może być w tym niczego złego. Może zatem i ideologiczne umiłowanie narodu należy lekko schłodzić.

Piotr Tomski

2 uwagi do wpisu “Paradoks polskiego narodowca

  1. Ideologie są tylko narzędziem do manipulowania ludziom w głowach. politycy nie wierzą w te ideologie, a wykorzystują je tylko instrumentalnie czego można się dowiedzieć z taśm prawdy sprzed kilku lat. Większość ludzi nie rozumie, że żeby dostać te 500 zł państwo musi im zabrać (o il pracują) 700 zł żeby utrzymać armię urzędników którzy tymi wypłatami zarządzają. Prościej byłoby nie zabrać 700 zł i nie dać 500 zł. Byłoby mniej biurokracji, a i podatnik by zyskał. Tyle, że wtedy nie byłoby można rozdawać „łapówek” wyborcom i ludzie nie byliby uzależnieni od władzy, a każdej władzy chodzi o to, aby ludzi jak najbardziej uzależnić od siebie. Njapierw wiec dali 500+, a teraz straszą, że jak wybierzecie kogo innego to wam zabiora 500+. I lud leci i głosuje na PiS. A to 500+ i inne socjale nie są za darmo. My pożyczamy na to pieniądze. Morawiecki sam przyznał podobno, że nowa piątka jaką PiS zaproponował będzie wymuszała zwiększenie długu do blisko 3% PKB, czyli o jakieś 60 mld zł rocznie. A kiedyś te wciąż rosnące długi będzie trzeba spłacić. I wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Socjalizm zawsze prowadzi do bankructwa.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s