Kończy się kampania do parlamentu europejskiego i mam nadzieję, że ludzie wrócą na drogę rozsądku, przyzwoitości i prawdy we wzajemnych relacjach. Polityka jest zawsze zaprzeczeniem tej mojej nadziei, ale w ostatniej kampanii z normalnej drogi zeszli zwykli ludzie, którzy poddali się politykom do stopnia chyba w Polsce dotychczas nieznanego. W mediach społecznościowych w grupie kilku tysięcy znajomych ludzi widzę zbiorowe szaleństwo, natomiast o mediach tradycyjnych poza kilkoma wyjątkami nie chcę nawet wspominać, bo toczący się z nich jad jest tak toksyczny, że zabija ludzkie dusze samym wspomnieniem. Hi, hi, hi…

W kończącej się kampanii pierwszy raz od kilku lat okazało się, że PiS nie jest jedyną, prawdziwą partią prawicową i ma w tej sytuacji ogromny problem. Środowiska patriotyczne i narodowe są na tyle silne, że mogą z PiS konkurować o głosy Polaków. Prezes Kaczyński i jego „przyboczni” z powyższą prawdą nie mogą się pogodzić. Jedenastego listopada ubiegłego roku PiS szedł we wspólnym marszu ze środowiskiem narodowym, a dzisiaj kierujący tą partią politycy mówią bez najmniejszych dowodów o prorosyjskości Konfederacji i o popieraniu Koalicji Europejskiej przez głosowanie na Konfederację. Telewizja publiczna pod wodzą polityków PiS bojkotuje Konfederację i wspiera prawdziwych antypatriotów z SLD, Wiosny czy Lewicy Razem. PiS złamał chyba wszystkie zasady, żeby utrzymać tę podmianę miejsc i wartości prawicowych. Niestety! Rozdawnictwo PiS jest socjalizmem i za prawicowe może być uznane tylko przez oszołomów, którzy kiedyś uznali za ideologię prawicową socjalizm narodowy.

Nie uda się zapewne zasypać wykopanych rowów pomiędzy patriotami polskimi, ale mam nadzieję, że zwykli ludzie otworzą dzięki tej ostatniej kampanii wyborczej oczy na politykę i nie pozwolą politykom na układanie ich własnych myśli, poglądów czy odczuć.

Piotr Tomski

 

 

4 uwagi do wpisu “Polityczna podmiana miejsc i wartości

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s