Ręka uniesiona na Kościół, Polskę i PiS zostanie usunięta jako chora tkanka na zdrowym społeczeństwie.  Można mnożyć przywoływanie haseł z epoki słusznie minionej, bo i rozumowanie Srebrnego Prezesa zaczyna przypominać rozumowanie przywódców z epoki słusznie minionej. Niestety. „Zaufajcie, chociaż nie możemy wam wszystkiego powiedzieć. Zaufajcie, chociaż nie ma dzisiaj woli politycznej na uchwalenie czegoś, to w przyszłości do tego na pewno wrócimy. Zaufajcie, bo tylko my wstajemy z kolan i dumnie walczymy o Polskę.” Retoryka wyjęta żywcem z epoki słusznie minionej.

Jest jednak ogromna rzesza ludzi, którzy dalej gotowi są popierać Srebrnego Prezesa. Ja też głosowałem na PiS, ale robiłem to mimo prezesa Kaczyńskiego i robiłem to z nadzieją na jego zakończenie kariery politycznej w sposób pokojowy, godny i przyzwoity. Odbierałem wyraźne sygnały o „przywódczej roli” Beaty Szydło i wierzyłem w jej „moc”. I co się stało, że ja czuję oszustwo, a rzesza ludzi tego nie czuje? Musiałbym zapytać tę rzeszę ludzi, bo moje odczucia opieram przecież na wiedzy, a inni dostęp do tej wiedzy mają identyczny.

Układ zawarty przy tak zwanym okrągłym stole bez względu na kłótnie układających się stron trwa do dzisiaj i trwać będzie. I odrąbią każdą rękę uniesioną na ten układ, co robią skutecznie w Polsce od 1945 roku. Metody może lekko się modyfikuję, ale skazywanie na margines wrogów „rodziny magdalenkowej” jest rzeczywistym działaniem.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s