Ostatnio Donald Tusk błysnął intelektem i stwierdził, że uniwersytety są miejscem, gdzie trzeba przekraczać granice. W czasie kampanii wyborczej do parlamentu europejskiego dochodzi do coraz dziwniejszych wydarzeń, które rzeczywiście zaczynają przekraczać różne granice i dzieje się to też na uniwersytetach. A co będzie, kiedy kampania się zakończy? Zza przekroczonych granic może nie będzie powrotu do normalności, a zresztą kto powiedział panu Tuskowi, gdzie leży ta granica ostateczna, za którą jest tylko nicość ewentualnie piekło, niebo, raj czy wieczne dziewice? Może pan Tusk powinien tę ostateczną granicę przekroczyć na którymś z uniwersytetów najlepiej przy użyciu dużej ilości środków na „wilcze” oczy.

Po trzydziestu latach od teoretycznego wyzwolenia z radzieckiej niewoli Polacy muszą ciągle słuchać pouczeń polityków i naukowców o demokracji, prawach człowieka, wolnym rynku oraz zagrożonym klimacie, co podobno wymaga poświęceń i dalszego oczekiwania na normalność w Polsce. Polacy muszą też ciągle przystosowywać się do Europy, a ostatnio też spełniać moralne obowiązki związane z II Wojną Światową. Polacy nie mają szans zadbać o swoje bezpieczeństwo zdaniem tych polskich „elit” i mogą tylko liczyć na łaskę NATO, USA i jeszcze izraelskich firm zbrojeniowych. No cóż! Jeśli zdanie niektórych Polacy to wyłącznie katolicy, a siła Kościoła jest siłą Polski, to we współczesnym świecie zostaje nam do przekroczenia ostateczna granica – zbiorowa eutanazja – bo miejsca dla ciemnogrodu nie ma.

Co mają w Polsce robić ludzie, którzy po prostu chcą normalnie żyć? Mają wyjechać z Polski? Nie. Ludzie, którzy chcą normalnie żyć w Polsce, muszą chodzić na wybory i nie głosować na wariatów z POPiSu czy odmieńców z Wiosny. Nie dajmy się ogłupiać nowoczesnym przekraczaniem granic i nie dajmy się wciągnąć w feudalną przeszłość.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s