Jestem zdecydowanym wyborcą Konfederacji i w wyborach do europarlamentu będę głosował na kandydata Bosaka. Myślę, że już nic nie zmieni mojego zdania.

Ogólna sytuacja wokół Konfederacji i jej składników staje się nieznośna. Wieloletnie podziały środowiska narodowego w Polsce nie służą zjednoczeniu tych ludzi w jedną Konfederację, a z kolei utrzymanie tego rozbicia w wyborach byłoby tożsame z przegraną. Czy nie można utrzymać jakiegoś rozejmu na czas wyborów? ONR nie może. Większość oenerowców w ogóle nie chciała wejść do Konfederacji, a teraz obrzucają błotem tę część działaczy, która do Konfederacji weszła. Przykra to jest sprawa, zwłaszcza że nawet finansowo wspierałem Stowarzyszenie Marsz Niepodległości w kwestii „ustawy 447”. Mam nadzieję, że ci ludzie dojdą do porozumienia.

Dużym problemem stają się kandydaci z dalszych miejsc, którzy zostali zgłoszeni na przykład przez dziwne ugrupowanie posła Marka Jakubiaka. Jestem w szoku, kiedy słyszę przy Konfederacji o ludziach zaprzyjaźnionych z Żydem Danielsem albo o ludziach krytykujących Panią Doktor Kurek za słowa prawdy o stosunkach polsko-żydowskich. Tragedia.

Jednoznacznie wrogi stosunek mediów do Konfederacji i wyciąganie z kontekstów wypowiedzi jej przedstawicieli jest już normą i mnie nie martwi, bo rozsądni ludzie mediom nie wierzą. Martwi mnie natomiast brak zdecydowanych reakcji na informacje o przeszłości poszczególnych kandydatów. Konfederacja musi dbać o czystość szeregów.

Piotr Tomski

2 uwagi do wpisu “Konfederacja z kłopotami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s