W czasach mojej młodości o koleżkach, którzy nie chcieli się dorzucać, a chcieli pić, mówiło się, że piją na krzywy ryj. Srebrny Prezes PiS dzisiaj postępuje podobnie i nie chce się dorzucić do puli wypłat dla rolników, ale chce dostać ich głosy.  Jak to nazwać? Tego już nie da się nazwać.

Po technologicznej rewolucji w dwudziestym wieku rolnictwo stało się zajęciem niszowym i mimo rozmiarów gospodarstw, powierzchni tych gospodarstw i gigantycznego wzrostu produkcji liczba osób potrzebnych bezpośrednio do prac rolniczych jest kilka razy mniejsza od tej sprzed stu lat na przykład. Nic już nie zmieni tej okoliczności. Ludzie nie będą się utrzymywać z małych gospodarstw i nie znajdą w nich zatrudnienia, bo świat się zmienił. Jeśli ktoś nie jest w stanie tego zrozumieć, to ma po prostu duży problem mentalny. Pochodzę z polskiej wsi i obserwuję te zmiany od wielu lat, a wszelkie próby ich powstrzymania nie mają sensu i zbyt dużo kosztują ogół społeczeństwa polskiego. Wiem, że piszę przykre rzeczy, ale lepsza jest przykra prawda od słodkiego oszustwa.

Piątka Kaczyńskiego dla wsi jest właśnie typowym oszustwem wyborczym. Elementy tej piątki pochodzące z Unii Europejskiej nie zależą od PiS i działania partii albo Srebrnego Prezesa nic nie zmienią. Elementy polskie natomiast w tej piątce opierają się o dziwne założenia izolacjonistyczne. Dziwne! Co ma znaczyć produkcja pasz wyłącznie w gospodarstwie? Jak badać sprzedaż przetworzonych produktów w promieniu stu kilometrów od gospodarstwa?

Pominąwszy powyższe rozważania, bardzo nieprzemyślany był pomysł 500+ na krowę. Źle to 500+ na krowę się kojarzy.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s