Katastrofa pod Smoleńskiem w 2010 roku była ogromną tragedia, której rozmiar nie może być kwestionowany. Wyjaśnienie przyczyn tej tragedii powinno być priorytetem dla wszystkich Polaków i nie powinno ich dzielić. Jest jednak inaczej i do tego różne środowiska zaczynają grać informacjami o przyczynach katastrofy dla własnych, doraźnych potrzeb.

Tygodnik „Sieci” publikuje informacje o wynikach badań w Wielkiej Brytanii, które potwierdzają ślady materiałów wybuchowych na próbkach pochodzących z katastrofy. Nie wiem, co można myśleć o wynikach badań prowadzonych po dziewięciu latach na próbkach, które podobno były już dokładnie badane. Nie wiem, dlaczego te informacje publikują znowu media, natomiast przedstawiciele służb państwowych ciągle milczą. No, może jedynie poseł Macierewicz prowadzi kolejne wywody o wybuchach i rosyjskich mocach zamachowych w celu niszczenia naszej elity. Długo osobiście dawałem się nabrać posłowi Macierewiczowi, ale kiedyś wreszcie musiał przyjść moment przekroczenia masy krytycznej w snuciu podejrzeń, intryg, domniemań i insynuacji bez pokrycia w rzeczywistości lub z pokryciem na poziomie rozumowania przedszkolaków. Logika nie zawsze musi prowadzić do słusznych wniosków, jeśli nie mamy wszystkich podstaw do rozumowania albo te podstawy są sfałszowane. W przypadku tej katastrofy nie mamy wszystkich podstaw i nigdy ich nie będziemy mieli. Niestety. Przykra to jest sprawa.

Dlaczego zatem jest wspomniana publikacja? Dlaczego gra została wznowiona? Komu zależy na kolejnych rozważaniach tematu zamkniętego nawet przez Srebrnego Prezesa?

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s