Szmoncarstwo USA prowadzi wobec Polski politykę dwulicową i podłą, która powinna ze strony polskich władz spotkać się już dawno z jednoznacznym sprzeciwem. Nie można mówić o sojuszu i domagać się regulowania wymyślonych roszczeń za mienie, które zgodnie z prawem przeszło na własność państwa. Nie można liczyć na sojusznika, który działa najczęściej na naszą szkodę, pominąwszy jedynie chwile powstania Polski w 1918 roku, co wynikało raczej z personalnych powiązań niż prawdziwej polityki.

Żydowskie wpływy w USA były zawsze ogromne, ale ich rozmiar i bezprecedensowa jawność za prezydentury Trumpa przerosły wszystko. Rodzinne, żydowskie układy prezydenta zdominowały politykę mocarstwa, a zatem to już jest szmoncarstwo – twór podobny do państwa, ale reprezentujący interesy wąskiej grupy żydowskich biznesmenów, finansistów i prawników oraz ludzi z tą grupą współpracujących bądź dla niej bezpośrednio pracujących.  Mówiąc nawiasem, to dla tej grupy mają iść pieniążki z Polski zaspokajające roszczenia określone w „447”. Szmoncarstwo USA dopilnuje zaspokojenia przez Polskę tych roszczeń.

Wspieranie Izraela przez USA, w relacji do oczywistych, izraelskich zbrodni na Palestyńczykach, staje się prymitywnym, bandyckim wymuszaniem silniejszego na słabszym, co może nie byłoby dziwne, gdyby nie ciągłe dorabianie idei demokracji, wolności i praw człowieka w oficjalnych poczynaniach amerykańskich. Polakom Amerykanie ciągle przypominają o szanowaniu demokratycznej praworządności, a z drugiej strony wspierają Izraelczyków mordujących palestyńskie dzieci. No właśnie. Polacy mają szanować praworządność na korzyść Żydów. I tyle. Szmoncarstwo każe, Polak musi wykonać.

Polacy jednak mają swój rozum i nie muszą wybierać partii, która ślepo realizuje dla Żydów praworządność po amerykańsku. Mam tylko nadzieję, że natychmiast zadziałają też unijne władze w przypadku bezprawnego zwracania Żydom czegokolwiek.  Komisja Europejska i TSUE mogą okazać się przydatne. No i doszedłem do tego, że jako przeciwnik przynależności Polski do Unii liczę na pomoc unijnych organów. To jest moja osobista tragedia, bo przecież głosowałem na PiS, przed którym teraz trzeba bronić Polskę z pomocą Unii Europejskiej. Cyrk!

Piotr Tomski

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s