Koalicja środowisk wolnościowych, narodowych i patriotycznych zebrała w końcu przedstawicieli większości formalnych grup politycznych z prawej strony sceny politycznej w Polsce. Niestety, w momencie takiego zjednoczenia zaczęły się pojawiać silne sprzeczności zwłaszcza we wcześniejszych wypowiedziach „skonfederowanych” polityków prawicy. No cóż! Napiszę szczerze: straciłem rozeznanie w tych deklaracjach i programowych założeniach poszczególnych składników konfederacji. Czy wobec powyższego mogę oddać głos na kogokolwiek z tej konfederacji?

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ja muszę oddać głos na kogoś z tej konfederacji, bo dla mnie nie ma alternatywy w nadchodzących wyborach do europarlamentu. Muszę po prostu dobrze przyjrzeć się kandydatom konfederacji w moim okręgu wyborczym i wybrać tak zwane najmniejsze zło z konfederacji. Może będę miał szczęście i trafi się w Warszawie dobry kandydat z poglądami i propozycjami zgodnymi z moimi poglądami i oczekiwaniami.

Nie chcę być gołosłowny, dlatego napiszę o kilku konkretnych problemach, które mnie zniechęcają do konfederacji. Po pierwsze, przyjęto posła Marka Jakubiaka, który deklarował dotychczas pełne poparcie dla przynależności Polski do Unii, chociaż konfederacja programowo jest Unii przeciwna. Po drugie, pojawia się na horyzoncie kandydatura Mariana Kowalskiego, który jeszcze niedawno bardzo mocno atakował wielu polityków z konfederacji wspólnie z pastorem Chojeckim w sposób, delikatnie mówiąc, chamski i obrzydliwy, a teraz miałby „dać sobie z nimi buzi” i iść w jednym szeregu do wyborów. Po trzecie, toczy się spór o Jacka Bartyzela współtworzącego z Markiem Jakubiakiem Federację dla Rzeczpospolitej, który jeszcze niedawno chodził na tęczowe parady i występował w telewizji jako członek Nowoczesnej. I tyle.

Mam nadzieję, że konfederacja zostanie uporządkowana. Nie chciałbym zakończyć mojej przygody z konfederacją na wyborach do europarlamentu i myślę, że wielu Polaków myśli podobnie.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s