W Gdańsku prezydentem miasta została osoba, która gwarantuje, że będzie tak, jak było. Przykra jest ta gwarancja, ale na naszych oczach tę gwarancję poparły wszystkie, główne siły polityczne w Polsce z wyjątkiem środowisk narodowych skupionych wokół Pana Brauna w gdańskich wyborach.

PiS wybrał na komisarza zastępczynię zamordowanego prezydenta, zamiast robić w Gdańsku porządki dzięki losowemu zdarzeniu, i nie wystawił w przedterminowych wyborach swojego kandydata, który mógłby użyć całej wiedzy o gdańskich układach na podstawie dokumentów błyskawicznie przejętych z biura prezydenckiego po wprowadzenie zarządu komisarycznego. PiS zachował się nieodpowiedzialnie i stchórzył. Tacy tchórze powinni odejść z polityki.

Środowiska narodowe stanęły na wysokości zadania i Pan Braun (w sferze światopoglądowej jestem o lata świetlne od tego pana) potrafił przekonać do swojej kandydatury 12% głosujących obywateli Gdańska. Jeśli ktoś nie docenia tego wyniku, to popełnia duży błąd. Sprawdzian idei narodowych w takim miejscu i takich okolicznościach został zdany celująco.

Zmowa głównych partii polskich i przeciwne jej jedynie organizacje narodowe to polska prawda polityczna. Prawda tragiczna to jest, bo dodany do tego brak ogólnej świadomości tej prawdy jest czynnikiem przesądzającym o losach Polaków w przyszłości tej bliskiej i tej dalszej. Tracimy powoli resztki suwerenności i mówimy, że tak trzeba, tak jest dobrze i nie ma alternatywy dla współczesnego niewolnictwa.

No właśnie. Rola środowisk narodowych jest zredukowana do przenoszenia prawd, których już nikt nie chce. Czy to jednak znaczy, że o polskich prawdach należy zapomnieć? Ja nie zapomnę.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s