Jedną z podstaw religii mojżeszowej jest twierdzenie, że Żydzi są narodem wybranym przez Boga. Jedną z podstaw religii chrześcijańskiej jest pokora i nadstawianie drugiego policzka, kiedy walą cię w pierwszy. Jeśli zauważymy przy tych podstawach, że obie religie stworzyli Żydzi, to mamy świat ułożony idealnie dla Żydów, bo pierwsza z podstaw dotyczy wyłącznie Żydów, natomiast druga z podstaw dotyczy całej reszty ludzkości poza Żydami. I tak jest przez dwa tysiąclecia. Żydzi zgarniają z drugiego albo trzeciego szeregu kasę, a reszta ludzkości się nawala po policzkach. No, może część lepiej zorientowana i lepiej znająca się na tak zwanej polityce potrafi te instrumenty wykorzystać dla siebie, wydzierając Żydom trochę pieniędzy, ale większość Polaków idzie jak w dym za nadjordańskimi gusłami.

Powyższa świadomość jest bardzo przykra, bo trzeba podobno podważyć całą cywilizację obecnie nam panującą, żeby oświecić tę większość Polaków, która tak pozwoliła Żydom wyprowadzić się w pole. No właśnie. Czy trzeba podważać cywilizację, żeby prawda dotarła do ludzi? Europa Zachodnia już dawno temu się opamiętała i stosuje przynajmniej wobec Żydów zdrowy rozsądek. Najlepszym przykładem jest mój obecny kraj, w którym władze są za zakazem obrzezania. Żydzi dostali szału i nic. Zamilkli po pewnym czasie, bo na nikim ten szał nie zrobił wrażenia, a okaleczanie dzieci ze względów religijnych w dwudziestym pierwszym wieku jest … śmiesznie nieaktualne i śmierdzi naftaliną, że użyję cytatu z klasyczki.

Szanuję ludzi wierzących i religijnych, ale narzucanie komukolwiek religijnych przekonań jako uniwersalnych zasad współżycia jest … żenujące. Dwieście lat od Oświecenia nie pozwoliło ludzkości na uwolnienie się od świata po żydowsku.

Jan Woliński

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s