Nic nie działa na wyborców tak dobrze, jak działają pieniądze podrzucone w odpowiednim momencie. Srebrny Prezes doskonale o tym wie i jest konsekwentny. Wierzę teraz, że PiS porządzi nam drugą kadencję. Emeryci i młodzież chyba zostali dzisiaj przekupieni. Hi, hi, hi …

Program 500+ nie działa, bo urodziło się w Polsce w 2018 roku zaledwie 388 tys. dzieci, a powinno się urodzić ponad 400 tys. dzieci. Nie wiem, czy rozszerzanie czegoś co nie działa, jest słuszną drogą, ale mam wrażenie, że nikomu nie chodzi o skuteczność demograficzną tego programu. Chodzi o wrzucenie w obieg dodatkowych pieniędzy, żeby ludzie to poczuli przed pójściem do urn. A co będzie później? To nie jest ważne.

Dodatkowe pieniądze na lepsze myślenie przy urnach dostaną też emeryci w postaci „trzynastki” w maju. No tego nikt się nie spodziewał. Genialny plan! Wniebowzięci staruszkowie masowo zgłosują na Srebrnego Prezesa. Żenada. Zwlekano z podwyżką emerytur do wyborów i to ma być wyraz dbałości o seniorów?

Na pewno dobrym pomysłem jest obniżenie podatków dla młodych pracowników, ale w ogólnym rozrachunku i tak pojawi się zarzut, że można było to zrobić wcześniej, gdyby chodziło o interes tych młodych ludzi.

Lista niezrealizowanych obietnic z poprzednich wyborów jest długa i jako były wyborca PiS nigdy tego nie zapomnę. Taka pamięć nie pozwala wierzyć i ufać. Niestety.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s