Jeśli ktoś liczył na idee, programy czy jakiekolwiek wspólnoty przekonań w polityce współczesnej, to powstanie koalicji PO, SLD i nie wiem kogo jeszcze ostatecznie udowodniło, że przyszła nowoczesność, która nie ma takich „śmiesznie nieaktualnych” obciążeń. Wzorem drugiej tury ostatnich wyborów prezydenckich we Francji w Polsce mamy również „nowotwór” wielopoglądowy, który chce reprezentować nasze społeczeństwo w parlamencie europejskim, reprezentując wyłącznie jego najbardziej zdemoralizowaną część.

Co może łączyć w fazie wyborczej polityków PO z politykami SLD? Wspólny wróg – PiS. Na tak zwanej arenie międzynarodowej taki wspólny wróg w Polsce nie powinien mieć żadnego znaczenia, chyba że ta arena międzynarodowa ma służyć do roztrząsania krajowych sporów. Nie jest ważne z mojego punktu widzenia, kto zaczął te spory w Brukseli? Polska jest jedna, a interes Polaków polega na zabezpieczeniu ich potrzeb na takim samym poziomie, jaki jest we Francji czy w Niemczech. Czy ktoś z tej koalicji dinozaurów to rozumie? Czy ktoś z PiS to rozumie? Wątpię.

Straciliśmy jako społeczeństwo kontrolę nad sądownictwem i nie odzyskamy jej w ramach Unii Europejskiej, co w dalszej perspektywie uniemożliwia nam przynależność do tej organizacji. Racją stanu dla państwa polskiego musi być opuszczenie tego antydemokratycznego klubu. Zmuszenie Polski do przyjęcia euro byłoby ostatecznym końcem państwa i mam nadzieję, że do tego już nie dojdzie, bo kryzys po wyjściu z Unii Wielkiej Brytanii strefę euro tak przeczołga, że wspólna waluta sukcesywnie zostanie zastąpiona walutami narodowymi. Po finansowej klapie, mam nadzieję, przyjdzie polityczny koniec tego eurokołchozu.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s