Teorie spiskowe na temat rządu światowego mogą bawić i śmieszyć, ale kolejny raz na naszych oczach „międzynarodowa społeczność” układa los „suwerennego” państwa. Sprzeciwiają się wprawdzie Rosjanie, Chińczycy i Turcy, ale większość nawet w Unii Europejskiej decyduje o przyszłości Wenezueli w zgodzie z oczekiwaniami … No właśnie. Czyimi oczekiwaniami?

Nie zamierzam bronić nieudolnego prezydenta Wenezueli, który kontynuuje politykę tego państwa od kilkudziesięciu lat i niczego dobrego dla Wenezuelczyków nie robi, ale nikt poza Wenezuelczykami nie ma prawa obalać władz państwowych i blokować kont w zagranicznych bankach albo przekazywać te konta do dyspozycji politycznej konkurencji, pochodzącej z tych samych rozdań wyborczych, nadających władzę obalonemu prezydentowi. Międzynarodowe porozumienie na kilometry śmierdzi amerykańskim biznesem i amerykańską „demokracją” do przejęcia złóż ropy, których Wenezuelczycy sami nie potrafią „dobrze” wykorzystać. Przejęcie może odbędzie się z udziałem armii amerykańskiej? To dopiero będzie uwolnienie Wenezuelczyków.

Polska ustami ministra Czaputowicza uznała nowe władze Wenezueli. Zaskoczony nie jestem, bo po przedstawicielach tego rządu nie spodziewam się już żadnej samodzielności na arenie międzynarodowej, a przede wszystkim nie spodziewam się żadnych decyzji w najmniejszy sposób niesprzyjających USA czy Żydom amerykańskim. Najlepszym przykładem będzie tu dokumentacja z IPN, która trafi w żydowskie łapy w Ameryce, bo trzeba spełniać każde polecenie amerykańskiego „nadzorcy”.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s