Od dłuższego czasu mówiło się o koalicji wszystkich sił politycznych na lewo od PiS i podobno ten moment nadszedł. „List intencyjny” podpisało sześciu byłych premierów i dwóch byłych ministrów spraw zagranicznych. No i będzie koalicja europejska, ale kto w niej będzie, tego nie wie nikt. POKOmony będą w niej na pewno i tyle pewności musi wystarczyć. Acha, zapewne będzie w niej tych kilku „zombie” politycznych, którzy przedefilowali na scenie i pochylili się nad skrawkiem nie znaczącego nic papieru.

Pan Cimoszewicz kilka lat temu odszedł z polityki i nie chciał nawet poprzeć syna w kandydowaniu do parlamentu. Teraz buduje koalicję europejską?! Czy POKOmony nie mają w Polsce normalniejszych ludzi do walki z PiS? Wszyscy chyba uwierzyli w przekaz jednej ze stacji telewizyjnych, w której obok mecenasa od bzdur specjalnych u Stokrotki robi ten „zombie” za eksperta od specjalnych wytrysków jadu. Przykra sprawa to jest.

Pan Belka twierdził w sprawie afery Amber Gold, że wszyscy o wszystkim wiedzieli. Teraz chyba wszyscy chcą znowu wszystko wiedzieć i doprowadzić do powtórki z historii w kolejnym rabowaniu Polaków tym razem pod europejskim szyldem. A może POKOmony mają już nowy plan rabunku? Może do tego potrzebny jest ten doświadczony „zombie” skład?

Pani Kopacz to wyjątkowy „zombie” polityczny, który na smoleńskich trumnach tak się zasłużył, że został premierem. Tym razem idzie do wyborów na innej trumnie i nie musi już brać udziału w przekopywaniu ziemi na metr w głąb w Gdańsku.

Dla reszty towarzystwa nie chcę już tracić słów. Może warto jeszcze dodać jedno: to nie są żadne dinozaury. Nie dajcie się oszukać. To jest koalicja europejska politycznych „zombie”.

Piotr Tomski

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s