Mamy dzisiaj nową odsłonę kłótni w „rodzinie” z Magdalenki. Trzydzieści lat jest długim okresem i w najlepszych rodzinach trudno przez tyle czasu żyć w zgodzie, a co dopiero mówić o rodzinie prawie siłą stworzonej przez odchodzących w niebyt władców klasy robotniczej. Kłótnia jest jednak tylko kłótnią, przynajmniej do czasu użycia siły, czego w magdalenkowej rodzinie się nie robi.

Najśmieszniejsze w publikacji „Gazety Wyborczej” jest to, że zwolennicy przeciwnych stron sporu odczytują tę publikację w krańcowo różny sposób. Dla przeciwników prezesa Kaczyńskiego przedstawiono dowody jego przestępczej działalności, natomiast dla zwolenników prezesa w tej publikacji są jedynie dowody na jego wybitną, krystaliczną uczciwość. Boki można zrywać ze śmiechu. Dwa plemiona w jednym tekście widzą dwie wersje rzeczywistości.

Głosowałem na PiS w kilku kolejnych wyborach i wierzyłem, że po pełnym przejęciu władzy ludzie tej partii zaczną naprawiać Polskę dla Polaków. Deklaracje ludzi PiS były niesamowicie patriotyczne. Wyszła z tych deklaracji krajowa niemoc, upokorzenie Polski na arenie międzynarodowej i … prośby o zaufanie prezesowi, który dokładnie w tym samym czasie szlifował swoje biznesowe talenty na planach dwóch bliźniaczych wież „K”, kontrolując w przedziwny sposób jakieś fundacje powołane w równie przedziwny sposób do jeszcze bardziej przedziwnych celów. Rodzinne układy Srebrnego Jarosława w tych podejrzanych przedsięwzięciach biznesowo-partyjnych przerażają. Przyznam się szczerze: nigdy na te rodzinne powiązania klanu Kaczyńskich nie zwróciłem uwagi. Kiedy bliżej przyjrzałem się tej rodzince, to zastanawiam się tylko nad jednym: co będzie, kiedy naturalną drogą biologiczną nad tymi fundacjami i spółkami kontrolę przejmie Marta Kaczyńska z jej rozbudowaną rodziną po trzech mężach. Boję się pisać dalej, bo mecenas Dubieniecki już pokazał, że nawet inwalidzi nie budzą jego litości.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s