Odbyło się dzisiaj w sejmie spotkanie premiera Morawieckiego z głównymi politykami opozycji i również partii rządzącej. Celem tego spotkania było wypracowanie porozumienia w sprawie zmian w prawie, które są konieczne po zamordowaniu prezydenta Gdańska. Chodzi przede wszystkim o zmiany dotyczące chorych psychicznie, które pozwoliłyby nie wypuszczać takich ludzi z więzień po odbyciu kary. No i zapachniało Rosją radziecką, gdzie wszyscy polityczni przeciwnicy byli zdiagnozowani jako chorzy psychicznie.

Wstępne wypowiedzi uczestników tego spotkania były niepokojące, bo ogólna zgoda czy przyzwolenie na te zmiany skończy się ich uchwaleniem przez większość sejmową w wersji najgorszej dla obywateli. Danie takich nowych narzędzi prawnych obecnemu systemowi wymiaru sprawiedliwości z tak chorą Służbą Więzienną może skończyć się nieszczęściem dla wielu ludzi.

Żadne zmiany w prawie nie są potrzebne. Nie potrzeba nowych przepisów do kierowania chorych do szpitali i też nie potrzeba nowych przepisów do walki z mową nienawiści. Politycy po prostu weszli dzisiaj na niebezpieczną dla obywateli ścieżkę wprowadzania „ulepszeń”, służących do załatwienia indywidualnych spraw bez odpowiedniej kontroli społecznej i bez jawności. Jeśli do tego dołożymy stan środowiska lekarskiego, które jest samoobroną perfekcyjną na poziomie Izb Lekarskich, to mamy narodową tragedię gotową. Polecam dla dociekliwych przypadek szpitala psychiatrycznego w Rybniku.

Polecam więc politykom zimny prysznic i otrzeźwienie, a obywatelom polecam zwrócenie uwagi na sytuacje, w których pojawia się zgoda. Bójmy się zgody polityków.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s