Zarząd Platformy Obywatelskiej podjął decyzję o bojkocie TVP do chwili spełnienia jednego żądania: odwołania zarządu telewizji publicznej. Nikt z tej partii nie pokaże się w telewizji „reżimowej”. Ale POKOmony z Nowoczesnej do TVP będą chodzić. Czy zatem ten częściowy bunt POKOmonów może przynieść im jakąś korzyść? Polakom na pewno przyniesie więcej spokoju i przyjemności z oglądania wielu programów publicystyczno-informacyjnych bez udziału tych siewców „miłości”.

Telewizja jest tylko narzędziem do przekazania informacji i nie należy demonizować jej wpływu na rzeczywistość. Sposób odbioru tych informacji i ich ocena zależy przecież od widzów, od rozumu widzów czy też ich inteligencji. Nie można zakładać całkowitej bierności widza i bezwolnego poddania widza przekazowi telewizji, bo to znaczy tylko, że nie szanuje się tego widza. No właśnie. POKOmony nie szanują widzów telewizji.

Przeżyłem już dość długo na polskiej ziemi i dość dużo oglądałem telewizji polskich, dlatego mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że przekaz telewizyjny nie ma jakiegoś specjalnego znaczenia w życiu społecznym w Polsce. Komunistyczny monopol telewizyjny przez czterdzieści lat nie pozwolił komunie na utrzymanie panowania na umysłami Polaków, a jeszcze niedawny „monopol” POKOmonów w trzech głównych telewizjach w Polsce również nie utrzymał ich przy władzy w 2015 roku.

Polacy są narodem rozsądnym i na telewizję mogą sobie popatrzeć, ale wierzyć telewizji żaden Polak nie będzie. Hi, hi, hi …

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s