Sytuacja w Polsce mojej kochanej zrobiła się na tyle przykra, że trudno jest zabierać głos. Należę do dużej grupy ludzi o tak zwanych patriotycznych przekonaniach, które dla równie dużej grupy „miłośników” w Polsce są znienawidzoną emanacją faszyzmu. No cóż. Na Marszu Niepodległości byłem. Kocham Polskę i chcę o nią dbać, a zatem wszystkich osobników (miłośników od faszyzmu również) którzy szkodzą Polsce i Polakom, będę musiał zwalczać. I tak rodzi się spirala nienawiści. A ja tak bardzo nienawidzę nienawidzić.

Czy napisanie dzisiaj o budyniu jest już mową nienawiści? Czy pisanie o siedmiu mieszkaniach i trzydziestu sześciu kontach prezydenta miasta Gdańska jest już mową nienawiści? Czy przypominanie wypowiedzi POKOmonów na temat Pana Adamowicza sprzed trzech miesięcy jest już mową nienawiści? Czy przypominanie stosunku byłego prezydenta Gdańska do polskości tego miasta jest już mową nienawiści? Nie wiem, ale przecież ja mam zasady, dlatego o niczym takim nie będę pisał, bo ja tak bardzo nienawidzę nienawidzić, że od dzisiaj będę miły nawet dla Jureczka Owsiaka. Tak. Jureczek bądź pozdrowiony. Jureczek, zapomnij już o tych głupich zarzutach złej organizacji imprez i o krwi prezydenckiej na rękach nie myśl. Jureczek, trzymaj się sztywno.

Ktoś napisał, że firma Winiary powinna teraz w Gdańsku rozwiesić banery z reklamą smacznego, ciepłego budyniu. No właśnie. Powstał u nas spór o odmianę słowa budyń w przypadku takiej reklamy. Ja uważam, że powinno być napisane budynia i, oczywiście, z dużej litery powinno być napisane to słowo. Niestety, kolega obraził się na mnie i powiedział, że to jest typowy przypadek mowy nienawiści na granicy kanibalizmu. A ja tak bardzo nienawidzę nienawidzić.

Gdybym teraz napisał o mowie nienawiści przy zbiórce pieniędzy na zabójstwo prezesa Kaczyńskiego, to „miłośnicy’ zaczęliby mówić o wolności artystów i wolności procesu twórczego. Tak. Zimny Lech na Wawelu był też zabawny, ale ciepły budyń w Gdańsku zabawny nie jest.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s