Kto by przewidział, że z powodu odstrzału dzików będzie w Polsce nowa awantura polityczna? Nie działa już racjonalne myślenie, obowiązuje hasło: wszyscy jesteśmy dzikami. No i to zdziczenie części Polaków bardzo cieszy inne narody, które mogą już spokojnie myśleć o zwyczajowej dominacji ludzi nad zwierzętami.

Wszelkie granice człowieczeństwa przeszedł w tym zdziczeniu poseł Kukiz, który porównał dzikie lochy do mordowanych przez Ukraińców ciężarnych Polek w czasie wojny na Kresach. No cóż! Opowiadał ten osobnik różne rzeczy, ale po tych słowach nie wróżę mu wielkich sukcesów w przestrzeni publicznej, a nawet obawiam się o jego dalszy pobyt na tym ziemskim, zdziczałym padole pomiędzy prawdziwymi dzikami. I napiszę więcej: wcale mu dobrze nie życzę.

Nie jestem zwolennikiem rządów PiS, ale szukanie tak zwanej dziury w całym jest odrażające, bo partia rządząca na czele z posłem Kaczyńskim udowodniła miłość do zwierząt wielokrotnie. Zaskakiwały w tej kwestii wypowiedzi samego posła Kaczyńskiego i zaskakiwało jego wsparcie dla bratanicy, która podziwiała na łamach „Sieci” wstyd i inne uczucia zwierząt.

Nie wiem tak naprawdę, dlaczego problem dzików zdominował media w Polsce? Dowiemy się może wkrótce, co wydarzyło się istotnego w tym samym czasie, a może nigdy się nie dowiemy, bo ta zasłona dymna z odstrzeliwanych dzików będzie skuteczna. Może jednak chodzi o NBP? Nie wiem! Czuję się w każdym razie jak … dzik, do którego strzelają ślepakami.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s