Nominacja na wiceministra posła Andruszkiewicza wywołała mocne reakcje po obu stronach polskiej sceny politycznej. Dla prawicy jest on zdrajcą, natomiast dla lewicy i POKOmonów jest faszystą. Jedynie pelikany z PiS łyknęły nominację w ramach profesjonalizmu i gorliwości patriotycznej. A gdzie leży prawda? No właśnie. Prawda leży tam, gdzie każde pokolenie ma swojego Kunia.

Idee narodowe są piękne i nie ukrywam, że budzą moją sympatię. Deklaruję nawet oddanie głosu w najbliższych wyborach na koalicję narodową. Dlatego muszę osobiście potępić zachowanie posła Andruszkiewicza, mimo że wiele jego wypowiedzi publicznych często mi się po prostu podobało. Zdradził. Niestety. Zachował się prawie tak, jak zachował się Roman Giertych.

Z drugiej strony uważam jednak, że udział ludzi o narodowej proweniencji w rządzeniu Polską jest konieczny. Jeśli całe środowisko narodowców jest bardzo podzielone i nie może się porozumieć w kwestii wskazania swojej reprezentacji parlamentarnej, to może poszczególni ludzie właśnie powinni wchodzić bezpośrednio do rządu lub parlamentu inną drogą, zachowując idee, przekonania i podstawowe zasady. Nie wiem. Czy takie przejście w polityce nie wymaga porzucenia idei, przekonań i zasad?

Kiedy Giertych był grzecznym chłopcem Rydzyka i potulnym pracownikiem u Kaczafiego, to musiał wyzbyć się wszystkiego, a po przedwczesnym zakończeniu jego politycznej kariery u boku wyżej wymienionych pozostało mu już tylko robienie kasy na tym, co potrafi najlepiej – prezentowanie odmiennych punktów widzenia. Giertych miał jednak zawód, który pozwolił mu na osobiste przegrupowanie, a poseł Andruszkiewicz jest specjalistą od … stosunków międzynarodowych, czyli nie ma zawodu i życia poza polityką.

No cóż. Każde pokolenie ma Kunia, na jakiego sobie zasłużyło.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s