Bezwzględna, bezwarunkowa i nieuchronna odpowiedzialność karna wszystkich polityków każdego szczebla za niewykonanie złożonych obietnic wyborczych jest na całym świecie koniecznym rozwiązanie prawnym do dalszego rozwoju ludzkości. Niestety. Bez tej odpowiedzialności cofniemy się wkrótce do epoki kamienia łupanego po totalnej wojnie wszystkich oszukanych ze wszystkimi oszukującymi. Technologie wojenne się rozwinęły i skutki takiej wojny mogą być totalne.

Dalsze stosowanie w polityce bezkarności za słowa wypowiadane w kampaniach wyborczych przede wszystkim całkowicie zniechęci ludzi do udziału w wyborach, bo znaczenie oddanego głosu spada, skoro nie wybieramy gwarantowanego, całościowego projektu, programu czy planu, a jedynie osobę bez „twarzy” i tak naprawdę bez przyszłości. Weźmy na przykład Francję i wybory prezydenckie, a następnie dodajmy do tego protest żółtych kamizelek. Taki powiew obywatelskiej świeżości powinien dać do myślenia, bo po nim przyszłość prezydenta Macrona jest wątpliwa.

Gdyby politycy byli uczciwi i mieli dobre intencje, to bez problemów przyjęliby takie uregulowania już dawno temu. Niestety, na całym świecie jest inaczej. Proponuję więc od dzisiaj na wszystkich spotkaniach z politykami proponować im takie zmiany w przepisach prawa i czekać na ich reakcję. Padnie na pewno twierdzenie, że oni zrobiliby to bardzo chętnie, ale … może zbraknąć większości parlamentarnej albo woli politycznej.

Rozmarzyłem się znowu o tym, jak powinno być. No! Gdyby ludzie nie marzyli, to do dzisiaj mieszkalibyśmy w jaskiniach.

Piotr Tomski

2 uwagi do wpisu “Odpowiedzialność karna za obietnice wyborcze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s