Sprawa bonifikat za przekształcenie wieczystej dzierżawy we własność w Warszawie jest dowodem na ogromny strach POKOmonów przed zbliżającymi się wyborami. Zrezygnowali lekką ręką z miliarda złotych wpływu do kasy miasta, z czego co najmniej dziesięć procent trafiłoby do … ze względów procesowych nie wskażę miejsca przeznaczenia tych środków. Wszystko tak pięknie przygotowano i nie wyszło.

POKOmony zastosowały więc manewr taktyczny podobny do ich zmiany frontu wobec programu PiS „500+”. Najpierw były przeciwne programowi, a potem żądały rozszerzenia go na wszystkie dzieci. Teraz żądają ustawowego zmniejszenia opłat za przekształcenia w całym kraju, chociaż sami podnieśli najpierw w Warszawie wbrew własnym uchwałom. No cóż! To już nie jest zakłamanie. To jest po prostu oszustwo.

Mam tylko nadzieję, że strach przed klęską w nadchodzących wyborach będzie działał na POKOmony dalej. Mam też nadzieję, że podobny strach pojawi się w PiS, bo jak na razie partia rządząca buja w obłokach bezrefleksyjności. Na arenie międzynarodowej przegrywają wszystko, co można przegrać, tak że nawet Ukraińcy im dokopują po banderowsku, a w kraju rządzi im kasta sędziowska z TSUE na czele. Obawiam się jednak, że ze strachu to PiS odda władzę dobrowolnie POKOmonom, żeby tylko nie narazić się już nikomu, bo zdaniem prezesa nie wolno otwierać nowych pól konfliktu.

A kiedy wróci w Polsce POKOmonia, to Wielki Jarosław jako Wielki Strateg może znowu zacznie chodzić w miesięcznicach albo do ojca dyrektora wpadać na jakiś wywiadzik, żeby udowodnić swoją prawicowość w duchu katolickim.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s