Zachowanie władz samorządowych w różnych miastach zarządzanych przez ludzi związanych z POKOmanią jest tak autodestrukcyjne w relacji z nadchodzącymi wyborami do europarlamentu i parlamentu polskiego, że nie potrzeba już niczego robić dla ostatecznego pogrzebania tej formacji politycznej. Wystarczy pokazywać światu te decyzje i czekać.

Warszaw jest najlepszym przykładem dla całego kraju, zwłaszcza że wybory w Warszawie dla obu zwalczających się „plemion” politycznych w Polsce były tak ważne. No i po wyborach wygranych przez jednego z głównych POKOmonów zaczęło się łamanie wyborczych obietnic. A to stadion „Skry’ nie będzie odnawiany. A to bilety na komunikację miejską zdrożeją. A to wywóz śmieci zdrożeje. Mistrzostwem świata oszustw wyborczych było głosowanie przed wyborami przez POKOmony w Radzie Miasta za dużą bonifikatą dla mieszkańców przy przekształcaniu dzierżawy wieczystej we własność i za miesiąc po wyborach głosowanie przez te same POKOmony za obniżeniem tej bonifikaty do stanu sprzed wyborów. Mieszkańcy Warszawy mogli się cieszyć dwa miesiące łaskawością swoich wybrańców.

W POKOmanii metoda na „dymanie frajerów” jest już nałogiem. Wielki Donald przechodził przez większość wyborów na hasłach, które zaraz po wyborach odwracał. Sztandarowym przykładem było podwyższenie wieku emerytalnego po obietnicy wyborczej o utrzymaniu go na niezmienionym poziomie. POKOmony zresztą po wyborach nie rozmawiały o swoich obietnicach, twierdząc za każdy razem, że ich decyzje są zawsze słuszne i nie ma dla nich alternatywy, bo cała POKOmania myśli tylko o interesie Polski i Polek i Polaków. Premier POKOmon wystąpił kiedyś w telewizji i powiedział wszystkim, że dla niego bycie premierem Polski jest ważniejsze od każdego urzędu w Europie, po czym spokojnie za miesiąc porzucił stanowisko premiera dla funkcji stricte dekoracyjnej Przewodniczącego Rady Europejskiej.

Wierzę teraz w elementarną mądrość Polaków i godność. No tak. Pomarzyć zawsze można, ale z wiarą w cokolwiek w przypadku większości Polaków lepiej zaczekać.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s