Prokuratura w Polsce jest matką wszystkich afer. Jeśli ktoś nie chce w to uwierzyć, to niech pomyśli o odpowiedzialności prokuratorów za zaniechania przy postępowaniach w sprawach tych najbardziej znanych afer z trzydziestolecia odnowionej RP. A pan Zbyniu obiecywał dużo.

Pan Zbyszek lubi mówić o niewyjaśnianiu spraw różnych przestępstw z czasów minionej koalicji rządzącej. Mam zatem pytanie retoryczne: ilu prokuratorów usłyszało zarzuty za zaniechania w tych sprawach. Dodam od razu, że wiele spraw nie uległo przedawnieniu i przy wielu sprawach konstrukcja zarzutów dla prokuratorów pozwoliłaby na ściganie; jasne chyba jest uczestnictwo prokuratorów w związkach przestępczych o charakterze zbrojnym czy nawet kierowanie tymi związkami. Podobne zarzuty można w różnych sprawach postawić policjantom, działającym wspólnie z prokuratorami, a dopiero później można mówić za panem Zbyszkiem o złych sędziach, którzy oceniali akty oskarżenia.

Dlaczego pan Zbyniu nie podejmuje konkretnych działań formalno-prawnych wobec Małgośki Gersdorf? Do dzisiaj ta paniusia nie jest formalnie prezesem SN, a za prezesa się podaje. Weszły ponownie do publicznego obiegu takie sprawy z udziałem Małgośki, że dalsze jej dopuszczanie do orzekania jest po prostu … budowaniem państwa z dykty i kartonów. Był niedawno odpowiedni czas na uporządkowanie tych spraw i wyjaśnienie udziału pani Gersdorf w wydawaniu orzeczeń niezgodnych z prawem a zgodnych z interesem pewnej grupy przestępczej. I co zrobił pan Zbyniu? Nic nie zrobił nasz as pościgowy.

Pan Zbyszek nadaje się jedynie to ręcznego sterowania kilkoma sprawami, które najczęściej ujawnia Gazeta Wyborcza. Zastanawiam się ostatnio, czy przypadkiem nie powstał jakiś nowy związek emocjonalny na tym odcinku? Zobaczymy rozwój następnych doniesień prasowych i działanie pana Zbyszka wokół tych doniesień. Może mamy w Polsce dwie matki wszystkich afer, może matki chrzestne mamy, a może po prostu mamy ojców chrzestnych w tych … „firmach”.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s