Komisja Nadzoru Finansowego jest jedną z kluczowych instytucji finansowych państwa, która łączy świat polityki ze światem finansów. Jest to instytucja, która ma zapewnić wyższość świata polityki nad światem finansów. I co? I oczywiście jest odwrotnie. Komisja wymaga specjalnego nadzoru, a świat finansów rządzi polską polityką przez zwyczajowe łapówki.

Wobec powyższego muszę tylko jedno dodać: wbrew rzeczywistości posłowi Jarosławowi Kaczyńskiemu wydaje się ciągle, że rządzi państwem i finansami. Ha, ha, ha… Dzisiejsze wystąpienie pana Kaczyńskiego jest po prostu śmieszną próbą przekonania Polaków, że PiS jeszcze istnieje. Ja wiarę w jakąkolwiek wartość PiS straciłem chyba ponad rok temu, ale teraz wystąpienia polityków tej partii już tylko mnie bawią. Dziwię się nieustannie kilku osobom, z którymi utrzymuję internetowo nieco bliższą znajomość, że ciągle do tej partii należą i bronią tak przegranej sprawy.

Nie znamy, niestety, wszystkich powiązań osób, które w tej całej grze z KNF biorą udział, ale z całą pewnością główni bohaterowie działali bezpośrednio we współpracy z politykami rządzącymi państwem, bo tak skonstruowany jest państwowy system. Nie można zatem uwierzyć, że PiS czy PO z PSL mają czyste ręce. Zatrzymanie szefów KNF nastąpiło wprawdzie w czasie rządów PiS, ale to zewnętrzne okoliczności wymusiły zatrzymanie „swojaka”, natomiast zatrzymanie szefa KNF z opcji przeciwnej następuje w momencie bardzo wątpliwym, co dla mnie jest koronnym dowodem na złe intencje rządzących polityków.

Na uwagę szczególną zasługuje przy tej sprawie rola Gazety Wyborczej. To jest niesamowite. Która to już afera rusza dzięki tej gazecie? Zazdroszczę tych mocy sprawczych. Hi, hi, hi… Czekam na więcej.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s