Dzisiaj, nowelizując ustawę o Sądzie Najwyższym,  PiS pokazał całej Europie, że jest niczym. To nie jest już upadek na twarz przy wstawaniu z kolan. To jest po prostu upadek ryjem w odchody.

Jest mi bardzo przykro, bo głosowałem na PiS z ogromnymi nadziejami. Przez prawie rok wierzyłem w słuszność mojego wyboru i wierzyłem, że Polska będzie poważnym państwem, z którym będzie liczył się świat. Po trzech latach okazało się nagle (znowu nagle) że ważniejsza jest „kasta” sędziów i europejscy politycy, których nikt nie wybiera, natomiast zdanie polskich polityków wybranych przez Polaków nie ma najmniejszego znaczenia. Jakie zresztą jest to zdanie? Ile razy jeszcze rządzący dokonają wolty przekonaniowej?

Nikt nie rozlicza sędziów z działalności stricte politycznej. Nikt nie postawił Małgośce Gersdorf zarzutów za podawanie się za prezesa albo za inne, ujawnione jej przestępstwa. Gdzie jest Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego? Czy znowu wybrano jakich politycznych figurantów? Państwo polskie ściga za to biednych obywateli, którzy gdzieś po godzinach prowadzonej działalności wykonają usługę i nie wystawią paragonu. I to jest właśnie ryj w odchodach.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s