Od kilku dni w Polsce rozwija się afera finansowa na miarę stulecia. Pan bankster Leszek Czarnecki stracił oszczędności życia i obwinia za to zdarzenie skorumpowanych urzędników państwowych, którzy złożywszy mu propozycję nie do odrzucenia, siedem miesięcy czekali na jej efekty i podali się do dymisji.

Prowadzona od kilkudziesięciu lat działalność pana Czarneckiego w oparciu o ochronny parasol polskich służb, polskiego systemu państwowego i polskich polityków doprowadziła tysiące Polaków do ogromnych strat. Nikt nie był zainteresowany problemami tych ludzi i nikt nie chciał im pomóc w zderzeniu z panem Czarneckim. Jeszcze rok temu w odpowiedzi na interpelację poselską nie widziano potrzeby objęcia nadzorem Prokuratora Generalnego spraw dotyczących doprowadzenia do gigantycznych strat klientów pana Czarneckiego. Pan Zbyszek zajmował się w tym czasie podnoszeniem Polski z kolan i padaniem na pysk przed Żydami w sprawie nowelizacji ustawy o IPN, dlatego nie miał czasu na jakieś bankowe bzdury.

Pan Czarnecki wyraźnie gra na uzyskanie odszkodowania od państwa polskiego w przeróżnych instytucjach sądowniczych za straty poniesione na skutek niewłaściwych działań polskich urzędników. Bankrut dostanie odszkodowanie, a jego ofiary za to zapłacą dodatkowo swoimi podatkami. Takie rozwiązania możliwe są tylko w Europie i USA, gdzie prawem (jego tworzeniem i stosowaniem) zarządzają pieniądze a nie ludzie. Ruski dyktator potrafił okiełznać niepokornych finansistów, a „praworządne” systemy międzynarodowe tego nie potrafią.

Wniosek z tej historii jest tylko jeden: pobawmy się w bank. Orżniemy tysiące ludzi i jeszcze nam zapłacą odszkodowanie … głupki jakieś.

Piotr Tomski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s