Powyższe dwa słowa skierowane do polskich polityków są bardzo mocnym podsumowaniem analizy ich działań od 1989 roku do dzisiaj. Bez względu na przynależność partyjną można śmiało zawołać do wszystkich polityków: wszyscy won. Dlaczego? Nie potrzebujemy jako społeczeństwo takich polityków i możemy sobie lepiej radzić bez nich.

  Podstawowym argumentem za wyrzuceniem wszystkich polityków jest ich uwikłanie w porozumienia okrągłostołowe. Niestety. I niech nikt nie mówi, że młodzi politycy przecież nie brali udziału w tym zdradzieckim przedsięwzięciu. Owszem, udziału nie brali, ale realizują te porozumienia do dzisiaj i do dzisiaj wykonują polecenia ludzi te porozumienia tworzących. Cała partia rządząca okazała się ślepym i posłusznym prezesowi Kaczyńskiemu zbiorowiskiem tchórzy, którzy nie potrafią realnie zadbać o Polaków, jedynie obiecując „złote góry”. Cała opozycja natomiast nawet nie kryje swojego totalnego zaangażowania we własne interesy z interesami ubeków włącznie i totalnego „olania” spraw Polaków.

  Nie można znaleźć w Polsce jednego polityka, który nie byłby zaplątany w partyjne rozgrywki, w gry polskich służb specjalnych i finansowe manipulacje najczęściej wykraczające poza granice Polski. Kiedy przez chwilę wydaje się Polakom, że pojawił się przywódca czysty i uczciwy, to po tej chwili ujawniane są najczęściej przez konkurencję informacje, po których z przywódcy zostaje tylko kolejny, polityczny pajacyk. Nie chcę pisać o konkretnych osobach, ale tych nowych autorytetów przerobiliśmy w Polsce bez liku.

  Najgorsze w tym wszystkim jest jednak jedno: straciliśmy suwerenność państwową na rzecz nieokreślonych „grup wpływu” w Europie i w USA. Politycy polscy nie mają już głosu decydującego w istotnych dla społeczeństwa sprawach, a prawo polskie stanowi nam ktoś obcy. Po co zatem Polacy mają polityków utrzymywać? Wszyscy won!

  Piotr Tomski  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s